Do zdarzenia doszło w momencie, gdy Merkel udawała się na zaprzysiężenie po ponownym wyborze na stanowisko szefa rządu.

Niemieccy funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, który próbował w środę zbliżyć się do Angeli Merkel wychodzącej z Bundestagu. – podaje TVP Info.Gdy przed południem Merkel wychodziła z Bundestagu, udając się na zaprzysiężenie do siedziby prezydenta Niemiec, z tłumu gapiów wyskoczył mężczyzna i próbował podbiec do niemieckiej kanclerz. Został jednak zatrzymany przez ochronę. Na opublikowanym nagraniu słychać, jak przewracany na ziemię mężczyzna krzyczy „Allahu Akbar”. W tym czasie Angela Merkel wsiadła do podstawionej limuzyny.

Jak pisze strona internetowa TVP Info, niemiecka policja nie podała jeszcze szczegółów tego wydarzenia.

Przypomnijmy, że Bundestag wybrał dzisiaj Angelę Merkel na kanclerza Niemiec. W tajnym głosowaniu na Merkel zagłosowało 364 z 688 deputowanych, którzy oddali swoje głosy. Wymagana większość wynosiła co najmniej 355 głosów w 709-osobowej niższej izbie niemieckiego parlamentu. 315 deputowanych było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Merkel po raz pierwszy spotka się z rodzinami ofiar zamachu w Berlinie – dopiero rok po tej tragedii

Kresy.pl / TVP Info

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz