W sobotę w Stuttgarcie wybuchły zamieszki. Zostały wywołane przez imigrantów z Erytrei. Miały związek z wydarzeniem zorganizowanym przez lokalne, prorządowe stowarzyszenia erytrejskie. 26 policjantów zostało rannych w wyniku starć.

Sobotnie zamieszki miały związek z festiwalem kultury erytrejskiej w Stuttgarcie. Zatrzymano 228 osób – podkreśla portal Deutsche Welle. Jak czytamy, podejrzani, którzy prawdopodobnie należeli do opozycji erytrejskiej, próbowali zakłócić wydarzenie organizowane przez prorządowe erytrejskie stowarzyszenie i zaatakowali policjantów.

“Dziś staliśmy się celem w konflikcie erytrejskim, który został rozegrany na ulicach Stuttgartu z użyciem masowej przemocy” – przekazał w nocy z soboty na niedzielę zastępca komendanta policji w Stuttgarcie, Carsten Höfler.

W sobotniej akcji uczestniczyło 300 funkcjonariuszy. Zatrzymano 228 osób biorących udział w zamieszkach. Zarzuty dotyczą m.in. poważnego zakłócania porządku publicznego, a także przestępstw związanych z uszkodzeniem ciała i kradzieżami.

Do sobotnich zdarzeń odniosła się minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser. “Konflikty zagraniczne nie powinny być rozgrywane na naszym terytorium” – oświadczyła.

Przeczytaj: Niemcy: Starcia imigranckich klanów w Essen. W ruch poszły noże i metalowe pałki

Według policji, przeciwnikom rządu Erytrei wyznaczono im miejsce zgromadzenia, które jednak odrzucili. W konsekwencji doszło do masowych zamieszek w okolicach Römerkastell, gdzie odbywał się prorządowy festiwal kultury erytrejskiej. Jak czytamy, przeciwnicy zaatakowali uczestników oraz funkcjonariuszy policji przy użyciu drewnianych kijów, metalowych prętów, butelek i kamieni. Niektóre z tych przedmiotów były nabite gwoździami.

W odpowiedzi policjanci użyli pałek i gazu pieprzowego.

Portal Deutsche Welle przypomina, że również w lipcu doszło do zamieszek podczas festiwalu kultury erytrejskiej w heskim mieście Gießen. Wówczas co najmniej 26 policjantów zostało rannych, gdy przeciwnicy wydarzenia zaatakowali służby bezpieczeństwa, rzucając kamieniami i butelkami oraz detonując bomby dymne.

Zobacz także: Niemiecka policja w Berlinie bezsilna wobec arabskich klanów przestępczych

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply