Mundial: Anglicy odmówili skosztowania tradycyjnego chleba powitalnego

Trener i kapitan reprezentacji Anglii po przylocie do Rosji odmówili skosztowania korowaja, tradycyjnego kołacza powitalnego. Według komentarzy ukraińskich mediów, Anglicy prawdopodobnie nie chcieli go próbować z obawy przed otruciem i sabotażem.

W środę piłkarska reprezentacja Anglii, które dzień wcześniej przybyła do Rosji na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, przeprowadziła otwarty trening w Zielenogorsku pod Sankt Petersburgiem. Na powitanie otrzymali z rąk młodych Rosjanek prezenty powitalne. Główny trener, selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate oraz kapitan Harry Kane otrzymali samowar i korowaj – tradycyjny duży bochen chleba powitalnego. Według Eurosportu i mediów rosyjskich, Anglicy przyjęli podarunki, ale nie skosztowali korowaja. Według komentarzy ukraińskich mediów, w tym stacji 112 Ukraina, Anglicy prawdopodobnie nie chcieli go próbować z obawy przed otruciem i sabotażem.

Zaznaczono, że wiosną, po otruciu w Salisbury byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córki Julii, pojawiły się informacje, że angielska reprezentacja zamierza zabrać ze sobą do Rosji własne produkty żywnościowe i kucharzy z obawy przed otruciem. Brytyjski rząd twierdzi, że to Moskwa stoi za otruciem Skripalów, czemu Rosja zdecydowanie zaprzecza. Sprawa wywołała poważne konsekwencje międzynarodowe, włącznie z zastosowaniem sankcji, w tym w postaci wzajemnego wydalenia kilkudziesięciu dyplomatów. Stosunki na linii Moskwa – Londyn są dziś najgorsze od wielu lat.

Przeczytaj: Johnson: Putin wykorzysta Mundial tak jak Hitler wykorzystał Igrzyska Olimpijskie w Berlinie

Przypomnijmy, że już wcześniej w związku ze sprawą otrucia Skripalów, szef MSZ Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że członkowie brytyjskiego rządu i rodziny królewskiej zbojkotują Mundial i nie pojadą do Rosji na mecze. Rozważana była nawet opcja bojkotu mistrzostw przez angielską reprezentację. W ostatnim czasie również Australia i Finlandia ogłosiły oficjalny bojkot Mundialu – w Rosji nie pojawią się żadni wysocy rangą przedstawiciele tych państw.

Jak informowaliśmy, ukraiński parlament szykował się do wprowadzenia zakazu transmitowania Mundialu w Rosji dla ukraińskich stacji telewizyjnych. Wcześniej prawa do tego wykupiła stacja Inter, która jest krytykowana, szczególnie przez neobanderowców, jako prorosyjska.

Według stanu na 7 czerwca, sprzedano już ponad 2,4 mln biletów na Mundial. Większość kupili Rosjanie (872 tys.). Kolejni byli Amerykanie (88,8 tys.), Brazylijczycy (72,5 tys.), Kolumbijczycy i Niemcy (po 65,2 tys.), a dalej Meksykanie (60,3 tys.), Argentyńczycy (54 tys.) oraz Peruwiańczycy (43,6 tys.). Anglicy kupili 32,3 tys. biletów.

Eurosport.ru / 112.ua / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Wymowna postawa Kane’a mówi sama za siebie. Tak oto zademonstrowali swą hardość oraz brak najmniejszego szacunku dla gospodarza i tradycji. Jak można odmówić poczęstunku? Na pohybel wam, Angole; obyście odpadli równie szybko, jak ostatnio.

  2. uvara
    uvara :

    Totalny brak szacunku ze strony Anglików, zapewne zostało to w jakiś sposób zaplanowane przez brytyjski rząd aby pokazać że dalej mają focha za Skripala, bo nie sądzę, że naprawdę obawiali się zatrucia, jak to z radością wykoncypowały banderowskie media.. mistrzowie w snuciu historii i zmyślonych opowiastek z pogranicza politycznego science-fiction.