W piątek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) zapowiedział, że będzie domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec reprezentantów Anglii, którzy niesłusznie oskarżyli Kamila Glika o rasizm. “Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne” – podkreślił Kulesza.

We wrześniu bieżącego roku Anglia złożyła skargę na Kamila Glika. Piłkarska reprezentacja tego kraju sugerowała, że polski piłkarz zaatakował Kyle Walkera na tle rasowym. Po analizie materiałów video FIFA oczyściła Polaka z zarzutów i zamknęła sprawę. Prezes PZPN domaga się jednak pociągnięcia do odpowiedzialności Anglików, którzy fałszywymi oskarżeniami nadszarpnęli wizerunek zawodnika oraz polskiej kadry.

“Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję” – prezes PZPN napisał w piątek na Twitterze.

Zobacz także: Kibice reprezentacji Węgier wygwizdali klęczących rywali

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Polskie Radio 24 przypomina, że od samego początku obrońca reprezentacji Polski otrzymywał duże wsparcie od kibiców oraz ze strony PZPN. Kamil Glik zapewniał od początku, że jest niewinny.

Zobacz także: Piłkarze grający w Premier League będą klękać cały sezon, aby „podkreślić swój sprzeciw wobec rasizmu”

polskieradio24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply