Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson zgodził się z opinią, że Władimir Putin wykorzysta finały mistrzostw świata w piłce nożnej w podobny sposób, jak to było w przypadku Adolfa Hitlera i Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku w Berlinie.

Johnson w środę odpowiadał na pytania posłów komisji spraw zagranicznych Izby Gmin. Poseł laburzystów Ian Austin zasugerował ministrowi, że „Putin użyje (mistrzostw) w sposób, w jaki Hitler użył igrzysk olimpijskich w 1936 roku”. Johnson zgodził się z tym stwierdzeniem.Pański opis tego, co się stanie w Moskwie podczas mistrzostw świata, na wszystkich stadionach – tak, myślę, że porównanie z 1936 rokiem jest zdecydowanie właściwe. Świadomość, że Putin będzie pławił się w chwale, przyprawia mnie o mdłości – powiedział szef brytyjskiej dyplomacji cytowany przez PAP.

Podczas posiedzenia Johnson ujawnił, że wśród 23 brytyjskich dyplomatów wydalonych przez Rosję w ramach retorsji związanych ze sprawą otrucia Siergieja Skripala i jego córki, był oficer łącznikowy odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa kibicom, którzy mieli przybyć do Rosji na Mundial. Johnson nie wykluczył, że w tej sytuacji rząd brytyjski będzie odradzał obywatelom Zjednoczonego Królestwa wyjazd do Rosji, lecz zastrzegł, że taka decyzja jeszcze nie zapadła. Mówił także, że nie ma mowy o wycofaniu reprezentacji Anglii z finałów, ponieważ byłoby to „niesprawiedliwą karą dla drużyny [Anglii]”.

Słowa Johnsona skomentowała na Facebooku rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Według niej brytyjskie władze „tworzą obraz wroga” opierając się na wszelkich, nawet najbardziej absurdalnych podstawach. O Johnsonie napisała, że w przeciwieństwie do Skripalów „został on otruty trucizną nienawiści i gniewu, nieprofesjonalizmu, a zatem – chamstwa”. Dodawała, że „straszno o tym wspominać, ale ten człowiek jest przedstawicielem władz państwa atomowego”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjski dziennik: May wycofuje się z dalszych działań przeciw Rosji, weźmie na cel wspólników Putina

Kresy.pl / PAP / AFP / TASS

Johnson: Putin wykorzysta Mundial tak jak Hitler wykorzystał Igrzyska Olimpijskie w Berlinie
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz