Estoński sąd skazał byłego profesora teorii politycznej na Uniwersytecie w Tartu, obywatela Rosji, na sześć lat i trzy miesiące więzienia za szpiegostwo – podał ogólnokrajowy nadawca publiczny ERR. (more…)

Pabianickie Centrum Medyczne zostało ukarane przez NFZ karą 550 tys. zł za niewykonanie  aborcji. Szpital nie zgadza się ze słusznością kary oraz zapowiada wystąpienie na drogę sądową przeciwko NFZ.

Jak poinformowała minister zdrowia, Izabela Leszczyna, departament kontroli NFZ prowadzi aktualnie ścisłą kontrolę odmów aborcji. 13 czerwca zakończono taką procedurę w Pabianickim Centrum Medycznym, która przyniosła skutek w postaci kary 550 tys. zł. Jak informuje rzecznik prasowa szpitala, Patrycja Socha, lekarze nie odmówili wykonania pacjentce aborcji, a jedynie wskazali na konieczność wykonania kolejnych badań.

O szczegółach sprawy poinformowała w środę w mediach społecznościowych FEDERA - Fundacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. "U 41-letniej Pacjentki stwierdzono wady płodu: wątroba i jelita w worku przepuklinowym - badanie USG i Zespół Edwardsa - badanie biopsji kosmówki. Pacjentka zgłosiła się do Pabianickiego Centrum Medycznego z przygotowanym przez naszą adwokatkę pisemnym wnioskiem o przeprowadzenie aborcji. Powoływała się na to, że informacja o wadach płodu doprowadziła ją do załamania psychicznego. Miała przy sobie zaświadczenie specjalisty psychiatrii o zagrożeniu dla jej zdrowia psychicznego" - podaje fundacja.

niemców UOKiK niemieckiego Komisja Europejska uderza w budowę Nord Stream 2

Niemiecka prasa ujawniła niejawne rządowe dokumenty z których wynika, że Olaf Scholz będąc ministrem finansów w rządzi Angeli Merkle był aktywny na rzecz obrony Nord Sream 2 przed sankcjami USA - informuje portal Biznes Alert.

Niemiecki dziennik biznesowy Handelsblatt ujawnił dokumenty dotyczące działalności Olafa Scholza, gdy pełnił funkcję ministra finansów w rządzie Angeli Merkel. Portal Biznes Alert informuje, że niemiecki polityk działał na rzecz obrony gazociągu Nord Stream 2 przed amerykańskimi sankcjami, gdy prezydentem był Donald Trump.

Portal Bizens Alert informuje, że Scholz będąc już w roli kanclerza podkreślał, że jako minister finansów u Angeli Merkel popierał ideę sprowadzania LNG z USA. Jednakże dokumenty opublikowane przez Handelsblatta pokazują, że w ten sposób chciał w ten sposób bronić Nord Stream 2.

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał z Shin Won-sik, ministrem obrony Korei Południowej. Politycy rozmawiali o współpracy obu krajów w dziedzinie obronnego i rozwoju przemysłu zbrojeniowego.

W czwartek Władysław Kosiniak-Kamysz spotkała się z Shin Won-sik, ministrem obrony Korei Południowej w Ośrodku Reprezentacyjnym MON w Pruszkowie. Rozmowy delegacji dotyczyły między innymi współpracy w sferze wojskowej, szczególnie w dziedzinie obronności i uzbrojenia. Ministrowie współprzewodniczyli posiedzeniu wspólnego komitetu ministerialnego do spraw dwustronnej współpracy w dziedzinie obronności i przemysłu zbrojeniowego.

Polski wicepremier i szef resortu obrony powiedział, że czołgi K2 będą produkowane nad Wisłą. „Mamy pełne potwierdzenie woli współpracy i jak najszybszego przekazania wszystkich informacji o charakterze technicznym, żeby polskie zakłady zbrojeniowe mogły się przygotować do produkcji czołgów K2 w Polsce. Wszystkie siły i środki są skierowane na to, żeby ta  produkcja rozpoczęła się jak najszybciej" - oznajmił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polski rząd ma się starać o objęcie udziałów w europejskim konsorcjum, Grupie Airbus - podaje Rzeczpospolita. Odpowiednie memorandum z założeniami takiego projektu miało trafić już na biurko Władysława Kosiniaka-Kamysza. Zdaniem niektórych komentatorów, może to zaszkodzić polskiemu przemysłowi.

Rzeczpospolita dowiedziała się nieoficjalnie, że polski rząd stara się o objęcie udziałów w europejskim konsorcjum, Grupie Airbus. "Celem przedsięwzięcia byłoby dołączenie do grona decyzyjnego Airbusa i zrzeszonych w nim krajów, co przyniosłoby nam szereg strategicznych korzyści. Takie założenie znalazło się w przygotowanym w końcu kwietnia memorandum, które kilka tygodni temu trafiło do wicepremiera i ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza" - podaje w środę dziennik.

Rz pisze o nowych możliwościach, m.in. zwiększeniu udziału lokalnych dostawców z Polski w łańcuchu dostaw koncernu, otwarciu dla nich nowych rynków, co miałoby przełożyć się na rozwój polskiego przemysłu lotniczego i obronnego. Medium ocenia, że dołączenie do udziałowców grupy umocniłoby także naszą pozycję w NATO i UE.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych musi przeprosić za zamieszczenie na Facebooku wpisów ze zdjęciem osoby, przyzwalając na zamieszczanie pod nimi wulgarnych i nienawistnych komentarzy.

W tym tygodniu redakcja Kresy.pl, dzięki uprzejmości mec. Jarosława Litwina, otrzymała informację o opublikowaniu uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 27 lutego br., dotyczącego sprawy przeciwko Fundacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK). Musi zamieścić na swoim profilu na Facebooku przeprosiny wobec Agaty Schrötter, której zdjęcie tam zamieszczono. Poniżej pojawiły się wulgarne i nienawistne komentarze, które pozostawiono. Kobieta pozwała Ośrodek. W czerwcu 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał fundacji przeproszenie powódki z uwagi na ochronę jej dóbr osobistych, ale OMZRiK odwołał się od wyroku, nie chcąc go wykonać.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%