Straż Graniczna zatrzymała w sobotę dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewozili nielegalnych imigrantów z Iranu, Jemenu i Syrii.

W sobotę do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 35 nielegalnych imigrantów(m. in. ob. Tadżykistanu i Egiptu), w tym 9 osób podchodziło pod barierę.

Zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewozili 6 osób: obywateli Iranu, Jemenu i Syrii.

Rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz przekazała w sobotę PAP, że „zapora jest w dalszym ciągu budowana na trzech odcinkach: w okolicach Dubeninek, Gołdapi i na terenie podległym placówce straży granicznej w Górowie Iławeckim”. Podkreśliła, że w niektórych miejscach budowana jest także siatka ochronna dla zwierząt.

Jak wskazała, służby nie informują szczegółowo o zaawansowaniu prac.

Tymczasowa zapora na granicy z Rosją jest budowana na wniosek Straży Granicznej od początku listopada. Jest złożona z trzech rzędów drutu ostrzowego rozpinanych na słupach wbijanych w ziemię. Siatka ochronna dla zwierząt jest rozpinana przed siatką dla zwierząt.

Zapora tymczasowa powstaje na ok. 200 km granicy ochranianej przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Nie jest ustawiana na rzekach i jeziorach – zwraca uwagę PAP.

Przypomnijmy, że w połowie października br. pojawiły się w mediach doniesienia, że Rosja przygotowuje kryzys migracyjny przy granicy z Polską. Pisał o tym m.in. niemiecki „Bild”. Gazeta zwracała uwagę, że lotnisko w Kaliningradzie jest otwarte dla lotów z wielu części świata i mogą lądować tam samoloty linii lotniczych z „zaprzyjaźnionych państw”, na przykład Syrii, Turcji czy Białorusi. Zdaniem ekspertów, na których powołał się „Bild”, można uznać takie działanie za przygotowania Rosji do przerzutu np. syryjskich uchodźców i migrantów do państw Unii Europejskiej.

Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz