Ukraińscy żołnierze potrzebują obecnie amunicji, przede wszystkim rakiet dalekiego zasięgu do działań bojowych, przekonuje minister obrony Estonii Hanno Pevkur. “Odrzutowce nie zmienią przebiegu wojny”.

Jak przekazał portal RBC-Ukraina, minister obrony Estonii Hanno Pevkur twierdzi, że “odrzutowce nie zmienią przebiegu wojny”.

„Oczywiście potrzebna jest amunicja, przede wszystkim rakiety dalekiego zasięgu, amunicja do różnych typów MLRS itd. Samoloty odrzutowe są ważne, ale same odrzutowce nie zmienią przebiegu wojny. Ostatecznie potrzeba armii, która kontroluje terytorium i je odzyskuje, bo odrzutowcami terytorium nie odzyskamy” – podkreślił szef estońskiego Ministerstwa Obrony.

Zobacz też: Media: amerykański urzędnik zasugerował, że ukraińskie F-16 będą serwisowane w Polsce

Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy zaprzeczyły tym oświadczeniom, podkreślając, że myśliwce F-16 pomogą wyprzeć rosyjskie samoloty i osłonić z powietrza ukraińskie wojska lądowe. Poinformował o tym rzecznik Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Jurij Ignat na antenie teletonu United News – podaje Ukrinform. „Chciałbym pokłócić się ze wszystkimi krytykami tej kwestii w odniesieniu do samolotów. Samoloty zmienią bieg wojny i to bardzo poważnie” – podkreślił.

Rzecznik zauważył, że „chodzi o to, aby nie były to samoloty, których parametry taktyczno-techniczne byłyby znacznie słabsze od rosyjskich”, ponieważ Ukraina potrzebuje nowoczesnych samolotów, które będą w stanie zdobyć przewagę powietrzną nad wrogiem.

Ignat uważa, że samoloty F-16 w określonej modyfikacji, które są potrzebne Siłom Powietrznym Ukrainy, mogą razić cele naziemne, nawodne i powietrzne, chronić państwo wewnątrz przed rakietami i dronami.

„Myślę, że takie systemy lotnicze, a samolot wielozadaniowy to kompleks lotniczy, ponieważ rozwiązuje szereg problemów, będzie mógł znacząco wpłynąć na przebieg wojny… Przy pomocy systemów lotniczych, takich jak F-16 będziemy w stanie odeprzeć rosyjskie samoloty i osłaniać z powietrza nasze wojska lądowe” – podsumował rzecznik Sił Powietrznych.

Kresy.pl/RBCUkraina/Ukrinform

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply