Niemieckie media zwracają uwagę, że w Niemczech rośnie liczba przestępstw z użyciem noża. W ostatnim czasie doszło do trzech takich ataków, a sprawcami byli Afgańczycy. Die Welt podkreśla, że imigranci są w statystykach dot. przestępczości “wyraźnie nadreprezentowani”.

Sprawę opisał w sobotę serwis Deutsche Welle, powołując się na niemiecki dziennik Die Welt. W materiale przypomniano incydenty, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

31 maja Afgańczyk Sulaiman Ataee zaatakował na rynku w Mannheim krytyka islamu Michaela Stuerzenbergera ciężko go raniąc, a następnie wbił nóż w szyję interweniującego policjanta, który zmarł wskutek odniesionych ran. W czerwcu we Frankfurcie 19-letni Afgańczyk pchnął nożem nieznaną mu wcześniej kobietę, a w Wolmirstedt inny migrant z Afganistanu zasztyletował swojego rodaka, następnie zranił nożem trzy kolejne osoby.

“Te przypadki wstrząsnęły krajem. Ludzie, którzy uciekli z obszarów objętych wojną i w Niemczech znaleźli pokój i własny kąt, stają się zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego” – wskazuje dziennik.

Die Welt zwraca uwagę, że osoby nie będące obywatelami Niemiec są w statystykach dot. przestępczości “wyraźnie nadreprezentowani”, a wielu Niemców nie czuje się już bezpiecznie.

W ubiegłym roku w Niemczech dokonano 214 099 przestępstw z użyciem przemocy. To największa liczba od 2007 roku. W 2022 r. aktów przemocy dokonało 69 tys. obcokrajowców, a w roku ubiegłym ponad 79 tys. Odnotowano też 13 844 przypadki użycia noża – ponad 3,7 tys. więcej niż rok wcześniej.

Czytaj: “Musimy zwalczać islamizm”, “mordercza ideologia”. Niemieccy politycy reagują na śmierć policjanta z rąk Afgańczyka

Zobacz także: Cudzoziemcy stanowią aż 40 proc. poszukiwanych w Polsce za zabójstwo. Najwięcej obywateli Ukrainy i Rosji

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply