“Musimy zwalczać islamizm z całą surowością” – oświadczył wicekanclerz Niemiec Robert Habeck (Zieloni), odnosząc się do śmierci policjanta w Mannheim z rąk Afgańczyka. “To mordercza ideologia” – dodał.

Nie żyje policjant dźgnięty nożem przez imigranta w niemieckim Mannheim. W piątek funkcjonariusz interweniował podczas ataku Afgańczyka na aktywistę sprzeciwiającego się islamizacji Niemiec. Napastnikiem był 25-latek z Afganistanu, który przybył do Niemiec w 2014 roku. Został postrzelony przez policję i przebywa obecnie w szpitalu. Do zdarzenia doszło podczas wiecu zorganizowanego przez krytyczny wobec islamu ruch Pax Europa. Zdarzenie wywołało falę ostrych komentarzy wśród niemieckich polityków.

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wyraził zaniepokojenie “brutalizacją debaty politycznej i rosnącą skłonnością do przemocy w naszym kraju”. “Tak dalej być nie może. Przemoc zagraża temu, co uczyniło naszą demokrację silną” – oświadczył.

“Piątkowy atak nożownika stał się dziś podstępnym morderstwem. Moje myśli są z rodziną. To jest po prostu straszne. To morderstwo musi mieć surowe konsekwencje, także dla tych, którzy sympatyzują ze sprawcą” – zdarzenie skomentował lider CDU Friedrich Merz.

Także wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec Robert Habeck (Zieloni) skomentował atak w Mannheim. “Musimy zwalczać islamizm z całą surowością naszego konstytucyjnego państwa i podejmować konsekwentne działania. Nie może być żadnej pomyłki. To mordercza ideologia, która nie ma nic wspólnego z naszą demokracją” – oświadczył polityk.

“Musimy z determinacją walczyć z islamskim terroryzmem, wzmocnimy także finansowo organy bezpieczeństwa. Koniec z fałszywą tolerancją” – podkreślił z kolei minister finansów Christian Lindner (FDP).

Liderzy Alternatywy dla Niemiec, Alice Weidel i Tino Chrupalla, wezwali natomiast do zakończenia przyjmowania imigrantów z Afganistanu, z którego pochodził nożownik. Domagają się także przeprowadzenia deportacji.

W kwietniu niemiecka prasa zwracała uwagę, że masowa imigracja ma negatywny wpływ na “liberalny model społeczeństwa w Europie”. Wcześniej niemieckie gazety alarmowały, że w Niemczech rozwinęło się islamistyczne społeczeństwo równoległe.

Przypomnijmy, że coraz więcej niemieckich uczniów chce przejść na islam, “aby nie być już outsiderami w szkole”. Powodem jest coraz większa liczba muzułmańskich dzieci w szkołach w Niemczech.

Czytaj: “Nie ma szans na integrację” – niemieckie gminy przeciążone napływem migrantów

Zobacz także: Cudzoziemcy stanowili w Niemczech ponad 40 proc. podejrzanych o dokonanie przestępstw. “Migracja siłą napędową przestępczości”

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply