Niemieckie media alarmują, że w Niemczech rozwinęło się islamistyczne społeczeństwo równoległe.

W Niemczech rozwinęło się islamistyczne społeczeństwo równoległe, a rząd zbyt długo patrzył w drugą stronę – ocenia portal niemieckiego dziennika Bild. Jak czytamy we wtorkowym artykule, związki zawodowe policji i politycy biją na alarm.

Medium przypomina niedawną modlitwę muzułmanów pod Bramą Brandenburską, która odbyła się po zakończeniu pro palestyńskiej manifestacji. “Miała być niczym innym, jak demonstracją siły przed symbolem niemieckiej stolicy” – podkreśla dziennik.

Jak czytamy, publiczne modlitwy i wypowiedzi muzułmanów, związane z kolejną odsłoną konfliktu izraelsko-palestyńskiego, “mają tylko jeden cel: publicznie zadeklarować pogardę dla Izraela. I pokazać: to my rządzimy na niemieckiej ulicy”.

Zobacz także: FAZ: islamizm poważnym problemem w niemieckich szkołach

Bild ocenia, że państwo prawa wydaje się bezsilne. “Uczestnicy zamieszek podpalają samochody i pojemniki na śmieci. I najgorsze: funkcjonariusze policji na służbie są zastraszani i atakowani” – podkreśla dziennik.

Policjanci “doświadczają zupełnie równoległego społeczeństwa w środku Niemiec” – zwraca uwagę szef Niemieckiego Związku Policji.

Sekretarz generalny partii CDU Carsten Linnemann stwierdził, że “w Niemczech ludzie zbyt długo odwracali wzrok”.

Zwracaliśmy uwagę, że ponad połowa dochodzeń prowadzonych przez urząd niemieckiego federalnego prokuratora generalnego w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego ma związek z islamskim terroryzmem.

W ubiegłym roku prokuratura federalna wszczęła 451 nowych dochodzeń w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. 236 z nich, ponad 50 procent, dotyczyło terroryzmu islamskiego.

bild.de / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply