Niemiecka policja poinformowała, że ​​postrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę, który w piątek zaatakował demonstrację w południowo-zachodnim mieście Mannheim.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, niemiecka policja poinformowała, że ​​postrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę, który w piątek zaatakował demonstrację w południowo-zachodnim mieście Mannheim.

Na nagraniu z mediów społecznościowych widać brodatego mężczyznę w okularach atakującego nożem ludzi na centralnym placu Marktplatz. Jedna osoba prawdopodobnie została dźgnięta nożem w nogę, a policjant próbujący interweniować został raniony w szyję. Następnie inny policjant strzela do napastnika. „Wobec napastnika użyto broni palnej” – podała w oświadczeniu policja w Mannheim.

Zobacz też: Media: Żołnierze będą mogli odpowiedzieć bagnetem na atak nożownika

Nie są dostępne żadne informacje na temat tożsamości ani motywów napastnika, a policja nie może jeszcze podać szczegółów na temat obrażeń wśród demonstrantów na placu.

Transmisja na żywo z centrum Mannheim pokazała, jak antyislamski działacz Michael Stuerzenberger przygotowywał się do przemówienia do małego tłumu podczas wydarzenia zorganizowanego przez ruch Pax Europa.

Kolega Stuerzenbergera powiedział gazecie Bild, że aktywista został dźgnięty nożem w twarz i nogę. Jak podaje Bild, ranny policjant przeszedł pilną operację.

Zobacz też: Dźgnięcie nożem, atak stłuczoną butelką i “dzidą”. Kolejni polscy funkcjonariusze przy granicy ranni po ataku imigrantów

„Jeśli dochodzenie wykaże motyw islamistyczny stojący za atakiem, będzie to kolejne potwierdzenie wielkiego niebezpieczeństwa, jakie stwarza islamistyczna przemoc, przed którą ostrzegaliśmy” – stwierdziła w oświadczeniu minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.

„Napastnik musi zostać surowo ukarany” – dodał kanclerz Olaf Scholz na platformie X.

Stuerzenberger, określa siebie jako dziennikarza krytycznego wobec islamu.

Kresy.pl/Reuters 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply