Nie żyje policjant dźgnięty nożem przez imigranta w niemieckim Mannheim. W piątek funkcjonariusz interweniował podczas ataku Afgańczyka na aktywistę sprzeciwiającego się islamizacji Niemiec.

Policja z Mannheim podaje, że policjant “natychmiast po ataku przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej”. Zmarł w niedzielę po południu na skutek dotkliwych ran.

29-latek został zaatakowany nożem przez Sulaimana A. (25 l.) podczas brutalnego ataku nożem na rynku w Mannheim (Badenia-Wirtembergia) i doznał poważnych obrażeń głowy.

Do zdarzenia doszło podczas wiecu zorganizowanego przez krytyczny wobec islamu ruch Pax Europa. Transmisja na żywo z centrum Mannheim pokazała, jak antyislamski działacz Michael Stuerzenberger przygotowywał się do przemówienia. W wyniku ataku nożownika rannych zostało jeszcze 5 innych osób.

Napastnikiem był 25-latek z Afganistanu, który przybył do Niemiec w 2014 roku. Został postrzelony przez policję i przebywa obecnie w szpitalu.

Burmistrz Mannheim Christian Specht zarządził wywieszenie flag żałobnych na ratuszu.

Ruch Pax Europa, której członkiem jest zaatakowany przez Afgańczyka Stürzenberger, potwierdził w oświadczeniu, że on i jego współpracownicy zostali zaatakowani przed planowanym wydarzeniem. Stuerzenberger, określa siebie jako dziennikarza krytycznego wobec islamu.

“Jeśli dochodzenie wykaże motyw islamistyczny stojący za atakiem, będzie to kolejne potwierdzenie wielkiego niebezpieczeństwa, jakie stwarza islamistyczna przemoc, przed którą ostrzegaliśmy” – stwierdziła w oświadczeniu minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser.

Zobacz także: Dźgnięcie nożem, atak stłuczoną butelką i “dzidą”. Kolejni polscy funkcjonariusze przy granicy ranni po ataku imigrantów

bild.de / presseportal.de / rmf24.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Zapłacił życiem za swoją reakcję,bo zamiast obezwładnić nożownika rzucił się na bezbronnego cywila.Do tego 3 policjantki które stały bezradnie zamiast strzelać.