19 lipca prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko przekonywał w wywiadzie dla arabskojęzycznego kanału telewizyjnego Sky News Arabia, że europejscy politycy, tworząc ognisko napięć wokół Białorusi, rozpoczynają III wojnę światową.

W wywiadzie dla Sky News Arabia z 19 lipca, prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko przekonywał w wywiadzie dla arabskojęzycznego kanału telewizyjnego Sky News Arabia, że europejscy politycy, tworząc ognisko napięć wokół Białorusi, rozpoczynają III wojnę światową.

Zobacz też: Białoruś: Naloty służb na mieszkania dziennikarzy

„Tworząc tutaj, w centrum Europy, siedlisko monstrualnych napięć, wszczynając wojnę hybrydową przeciwko nam oraz przeciwko Rosji i Chinom, Europejczycy tworzą nie tylko siedlisko napięć w samym centrum Europy. Wszyscy przybliżają nas do III wojny światowej – jest przekonany białoruski przywódca. Według niego jest to już oczywiste nie tylko dla ekspertów, ale także dla zwykłych obywateli.

Prezydent Białorusi uważa, że eskalacja napięcia nie dzieje się z woli narodów Litwy, Polski, Ukrainy, Niemiec i innych krajów. „To szaleństwo polityków. I rozumiem, dlaczego tak się dzieje. Bo Unia Europejska, Europa Zachodnia to przede wszystkim państwa kolonialne. Stosunki Stanów Zjednoczonych Ameryki z krajami europejskimi to stosunki metropolii z podporządkowanymi koloniami. To jest to – jest przekonany Aleksandr Łukaszenko.

Zobacz też: Łukaszenko niezadowolony z działania białoruskiej dyplomacji. Mówił o biciu „w mordę” i „polskiej okupacji”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Wiele wydarzeń w krajach Unii Europejskiej, nawet w najpotężniejszych z nich, jest aranżowanych przez Stany Zjednoczone Ameryki. Wydarzenia prowadzone przez Amerykanów w Europie są generalnie poza kontrolą nawet przywódców tych krajów” – kontynuował prezydent. Jako przykład przypomniał aferę z podsłuchem przywódców państw europejskich. „Kto to zrobił? Amerykanie. Kto to robił? Państwa europejskie, europejskie służby specjalne – zaznaczył białoruski przywódca.

Zobacz też: Łukaszenko: Zachód chce zamienić Białoruś w odstojnik dla migrantów

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz