Minister spraw wewnętrznych Litwy Agnė Bilotaitė poinformowała, że kwarantanna przedłużona być może do 28 lutego.

„Można powiedzieć, że sytuacja nieco się poprawia, widzimy pozytywne liczby, ale samo przyspieszenie spadku nieco zwolniło. Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów i liczb przedstawionych zarówno przez Ministerstwo Ochrony Zdrowia, jak i przez ekspertów, podjęto decyzję o zaproponowaniu rządowi przedłużenia kwarantanny o kolejny miesiąc – do 28 lutego” – powiedziała minister po posiedzeniu rządowej Komisji ds. ekstremalnych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: Szwajcarzy będą głosować nad odebraniem rządowi uprawnień do wprowadzania kolejnych obostrzeń

Jak wynika z prognoz Ministerstwa Ochrony Zdrowia, na początku lutego powinien być osiągnięty wskaźnik 500 przypadków COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców. Po osiągnieciu tego poziomu będzie można rozważyć łagodzenie obostrzeń. Według danych z niedzieli obecny wskaźnik zachorowań wynosi 527 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.

Według wstępnego planu, od połowy lub końca lutego, jeśli zachorowalność spadnie, dozwolony będzie kontakt dwóch gospodarstw domowych, działalność rozpoczną sklepy niespożywcze pod określonymi warunkami (wejście z zewnątrz, 20 m2 na jednego kupującego). Ponadto możliwy jest powrót do normalnej edukacji w początkowych klasach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: RMF: Luzowanie obostrzeń od 1 lutego. Otwarte prawdopodobnie zostaną galerie handlowe

Ponadto proponuje się, by zezwolić na działalność ośrodków narciarskich, takich centrów na Litwie jest 6.

Do 1 marca będzie obowiązywać rekomendacja, by w miarę możliwości zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, praca odbywała się zdalnie.

Kresy.pl / l24.lt

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz