Pewne poluzowanie obostrzeń nastąpi, ale to nie będzie nic spektakularnego – zapowiadają urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w kontekście konferencji premiera, która ma odbyć się we wtorek. Z informacji RMF wynika, że zostanie na niej ogłoszony pierwszy etap luzowania obecnych obostrzeń.

RMF 24 podaje, powołując się na źródła w KPRM, że z niemal stuprocentową pewnością można liczyć na otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego. Prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Liczba zakażeń spada w związku z czym rząd planuje luzowanie obostrzeń. „To daje pewnego rodzaju przestrzeń do zastanawiania się jakie dalsze kroki wykonywać. Ale musimy brać pod uwagę, że nie żyjemy w próżni, wirus nie zna granic” – portal cytuje ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

„RMF24” pisze jednak, że póki co nie można natomiast liczyć na otwarcie restauracji i siłowni.

Minister odniósł się także do otwarcia lokali przez niektórych przedsiębiorców. Wyraził opinię, że z punktu widzenia epidemicznego trudno zrozumieć taką postawę. „Ale oczywiście ludzie, dbając o własne biznesy, własny byt, również podejmują decyzje, które są niestety sprzeczne z regulacjami, które przygotowaliśmy” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Mimo obostrzeń nawet 20 tys. lokali wznowiło działalność

„Mogę tylko apelować o cierpliwość. Jeżeli tylko będzie taka możliwość – co udowodniliśmy decyzją puszczenia dzieci z klas I-III do szkoły – to będziemy podejmowali decyzje, które będą z korzyścią dla gospodarki. Ale gospodarka potrzebuje ludzi zdrowych, zdrowia publicznego, i dopuszczenie do sytuacji powrotu dużej liczby zachorowań, szczególnie w kontekście prowadzonej akcji szczepień, jest po prostu nieracjonalne” – powiedział minister.

Zobacz także: Czeskie restauracje otwierają się mimo obostrzeń

rmf24.p / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz