Do 2023 r. między Węgrami a Słowacją powstanie sześć nowych połączeń transportowych, w tym trzy mosty na rzece Ipola, powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

Szijjártó poinformował na Facebooku, że spotkał się na wideokonferencji ze słowackim ministrem transportu Andrejem Dolezalem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Szef węgierskiego MSZ przekazał, że spośród wszystkich sąsiednich krajów Węgry mają najdłuższą granicę ze Słowacją i będą dążyć do stworzenia jak największej ilości połączeń między oboma krajami.

Budowa autostrady między Miszkolcem a Tornyosnémeti w północno-wschodnich Węgrzech ma zostać ukończona jesienią tego roku. W efekcie Węgry będą miały połączenia autostradowe ze Słowacją nie tylko na zachodzie, ale także na wschodzie kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ponadto trwają konsultacje ws. budowy szybkiego połączenia kolejowego między Budapesztem a Warszawą, które przebiegać będzie przez Bratysławę.

Szef węgierskiego MSZ poinformował również, że zawarto porozumienie o ponownym uruchomieniu po pandemii koronawirusa usług hydropłatowych między Budapesztem a Bratysławą.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina i Mołdawia chcą dołączyć do Inicjatywy Trójmorza

Kresy.pl / hungarytoday.hu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz