Poseł Bartosz Józwiak pyta po której stronie stoi PiS: „Po stronie OUN-UPA czy po stronie polskich ofiar tych organizacji?”

Dzisaj posłowie rucju Kukiz’ 15 Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski przypomnieli dziennikarzom o projekcie ustawy złożonym przez ich klub, a który zakłda penalizację banderyzmu w Polsce. Projekt nwoego prawa został złożóny w czerwcu 2016r. i zakłada zmianę ustawy o IPN, dzięki czemu propagowanie banderyzmu i podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu byłoby w Polsce karane. Jak stwiedzili posłowie, PiS pozowlił na dwa czytania sejmowe, jednak od listopada projekt zmiany prawa leży w zamrażarce sejmowej. Marszałek Marek Kuchiński, nie dopuszcza do trzeciego ostatniego czytania.

CZYTAJ TAKŻE:
Sejm zajmie się projektem ustawy penalizującej kłamstwo wołyńskie i propagowanie banderyzmu

Poseł Bartosz Józwiak pyta, po której stronie stoi partia rządząca: Po stronie OUN-UPA czy po stronie polskich ofiar tych organizacji?! Dopuśćcie wreszcie nasz projekt pod obrady Sejmu!

Z kollei poseł Tomasz Rzymkowski zaznacza: Państwo polskie musi jednoznacznie powiedzieć, że gloryfikacja banderyzmu jest nie do zaakceptowania. Zamiast tego PiS trzyma nasz projekt w zamrażarce. Apelujemy do wszystkich Obywateli, by wspólnie z nami wywierali presję na PiS w tej sprawie!

kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Posłowie z Kukiz15 bardzo was cenię ,oddam na was głos w wyborach,ale wytlumaczcie dlaczego tego tematu NIE poruszacie w mediach elektronicznych.Chodzi mi zwłaszcza o dwa programy w których wy tez występujecie tj u tego pajaca Rachonia i Rymanowskiego czyli TVPiS i TVN. Ja wiem ze ci „dziennikarze’ tego tematu NIE porusza aleprzecież mozecie to powiedzieć>Nikt wam nie zabroni choć pewnie Rachoń będzie przekrzykiwał(robi tak jak ktos mówi zle o PiS).Obejrze w niedziele oba programy zobaczymy czy powiecie.