Poseł Bartosz Józwiak pyta po której stronie stoi PiS: “Po stronie OUN-UPA czy po stronie polskich ofiar tych organizacji?”

Dzisaj posłowie rucju Kukiz’ 15 Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski przypomnieli dziennikarzom o projekcie ustawy złożonym przez ich klub, a który zakłda penalizację banderyzmu w Polsce. Projekt nwoego prawa został złożóny w czerwcu 2016r. i zakłada zmianę ustawy o IPN, dzięki czemu propagowanie banderyzmu i podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu byłoby w Polsce karane. Jak stwiedzili posłowie, PiS pozowlił na dwa czytania sejmowe, jednak od listopada projekt zmiany prawa leży w zamrażarce sejmowej. Marszałek Marek Kuchiński, nie dopuszcza do trzeciego ostatniego czytania.

CZYTAJ TAKŻE:
Sejm zajmie się projektem ustawy penalizującej kłamstwo wołyńskie i propagowanie banderyzmu

Poseł Bartosz Józwiak pyta, po której stronie stoi partia rządząca: Po stronie OUN-UPA czy po stronie polskich ofiar tych organizacji?! Dopuśćcie wreszcie nasz projekt pod obrady Sejmu!

Z kollei poseł Tomasz Rzymkowski zaznacza: Państwo polskie musi jednoznacznie powiedzieć, że gloryfikacja banderyzmu jest nie do zaakceptowania. Zamiast tego PiS trzyma nasz projekt w zamrażarce. Apelujemy do wszystkich Obywateli, by wspólnie z nami wywierali presję na PiS w tej sprawie!

kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Posłowie z Kukiz15 bardzo was cenię ,oddam na was głos w wyborach,ale wytlumaczcie dlaczego tego tematu NIE poruszacie w mediach elektronicznych.Chodzi mi zwłaszcza o dwa programy w których wy tez występujecie tj u tego pajaca Rachonia i Rymanowskiego czyli TVPiS i TVN. Ja wiem ze ci “dziennikarze’ tego tematu NIE porusza aleprzecież mozecie to powiedzieć>Nikt wam nie zabroni choć pewnie Rachoń będzie przekrzykiwał(robi tak jak ktos mówi zle o PiS).Obejrze w niedziele oba programy zobaczymy czy powiecie.

  2. gan
    gan :

    Dobra inicjatywa K’15. Niech PiS policzy słupki poparcia – czy wato tracić głosy kresowiaków i zabiegać o łaski Ukraińców, którzy w Polsce prawa głosu nie mają. Prosta matematyka.