Przedstawiciele Konfederacji zabrali głos na konferencji prasowej, gdzie omówili kwestię polityki migracyjnej i decyzji rządu Donalda Tuska.

W poniedziałek na konferencji prasowej Konfederacja skrytykowała politykę migracyjną rządu Donalda Tuska. “Czy rząd Donalda Tuska otwiera granicę na nielegalną imigrację? Czy faktycznie nadchodzi koniec pushbacków? Rząd Tuska zdejmuje swoją antyimigrancką twarz, która została przybrana na czas wyborów parlamentarnych” – mówił Krzysztof Tuduj – poseł Konfederacji.

“Szanowni Państwo, w tym czasie, kiedy zaczął się kryzys migracyjny, posłowie obecnej ekipy rządzącej dali wyraz swojej wielkiej nieodpowiedzialności”.

“To próba destabilizacji sytuacji na polskiej granicy. Próbują nas zdeprawować. Konfederacja od początku stawiała się w obronie bezpieczeństwa”.

Zobacz też: Obywatel Litwy organizował nielegalną imigrację. Trafił do aresztu

Z kolei poseł Grzegorz Płaczek mówił: “Dzisiaj połączył nas jeden wspólny temat. Nielegalna imigracja i zagrożenia, które są w konsekwencji polityki, a właściwie braku polityki polskiego rządu wobec właśnie tych nielegalnych migrantów”,

“Suwerenność Polski to nie tylko suwerenność gospodarcza, ale również bezpieczeństwo naszych granic”.

“Czas pamiętać o tym, że osoby, które przeleciały, przyjechały bądź wjechały do Polski i szukają swojego miejsca, również tutaj nie mogą być w Polsce wiecznie na preferencyjnych warunkach”. Konferencja zakończyła się apelami do rządu o rozważenie pakietu odpowiedzialnej polityki migracyjnej, który Konfederacja zdążyła już przygotować. Czekamy na reakcję rządu na te propozycje.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply