Ogólny Komentarz nr 26, dokument Komisji Praw Człowieka przy biurze ONZ w Genewie, nakazuje zalegalizowanie aborcji suwerennym państwom.

Według dokumentu, suwerenne państwa “muszą” zalegalizować aborcję w przypadku gwałtu, kazirodztwa, z powodu stanu zdrowia matki lub gdy ciąża dziecko nie ma szans na przeżycie. W dokumencie nawołuje się rownież państwa do zlikwidowania przepisów przewidujących nałożenie kar na pracowników służby zdrowia, którzy wykonują nielegalne aborcje, twierdząc, że samo egzekwowanie przepisów chroniących nienarodzone dzieci “zmusza kobiety i dziewczęta do uciekania się do niebezpiecznej aborcji”. Komisja Praw Człowieka przyjęła dokument we wtorek podczas swojej 124 sesji.

Według portalu LifeSiteNews, przyjęcie dokumentu “nieuchronnie zapewni działaczom proaborcyjnym w ramach ONZ wystarczające podstawy do wywarcia znacznej presji na kraje chroniące życie, aby zalegalizować aborcję”.

Portal zwraca uwagę, że zalecenia Ogólnego Komentarza są niezgodne z Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych (ICCPR), który w art. 6 stwierdza, że Pakt gwarantuje prawo do życia “każdemu człowiekowi”. “Traktat wyraźnie zakazuje nawet wykonywania kary śmierci na kobietach w ciąży w celu ochrony życia nienarodzonego dziecka. Jak pisali autorzy ICCPR podczas procesu redakcyjnego, ‘autorzy pierwotnego tekstu określili, że kary śmierci nie należy wykonywać na kobietach ciężarnych, głównie w celu ratowania życia niewinnego nienarodzonego dziecka'”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Centrum Lewady: odsetek Rosjan potępiających aborcję potroił się w ciągu 20 lat

kresy.pl / lifesitenews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply