Gilad Erdan, izraelski minister ds. strategicznych, w ostrych słowach na Twitterze skrytykował protestujących wczoraj mieszkańców Strefy Gazy.

Jak napisał Erdan na Twitterze w dwóch wpisach, „Pomimo liczby zabitych, musimy pamiętać i przypominać: Nie mówimy o demonstracjach. Mówimy o terrorystach z organizacji terrorystycznej, którzy zagrażają mieszkańcom Izraela. Cała odpowiedzialność za rozlew krwi spoczywa na przywódcach Hamasu, którzy, z gniewem nazistów, przelewali bez końca krew, by wymazać z pamięci ludzi ich własne niepowodzenia w zarządzaniu Strefą Gazy. Oto ona, prawda. Izrael nie chce eskalować i nie chce śmierci mieszkańców Strefy Gazy. Chcą tego wyłącznie przywódcy organizacji terrorystycznej Hamasu, która wykorzystuje cynicznie rozlew krwi. Liczba zabitych niczego nie wskazuje – tak jak liczba nazistów, którzy zginęli w wojnie światowej, nie czyni z nazizmu czegoś, co można wyjaśnić lub zrozumieć”.

Przypomijmy, że 58 Palestyńczyków zginęło w poniedziałek w starciach z izraelskimi żołnierzami na granicy Strefy Gazy z Izraelem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Masakra w Strefie Gazy

Kresy.pl / Twitter

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz