Według najnowszych informacji liczba Palestyńczyków zabitych przez izraelski żołnierzy przekroczyła pół setki. Wywołało to reakcję Turcji.

Protesty na granicy Strefy Gazy były dziś szczególnie intensywne z powodu odbywającego się w Jerozolimie otwarcia ambasady USA. Izraelscy żołnierze po raz kolejny zaczęli ostrzeliwać demonstrantów z ostrej amunicji. Przy czym poniedziałek okazał się być dniem szczególnie krwawym. Według najnowszych informacji podawanych przez telewizję Al Jazeera na skutek działań Izraelczyków zginęło już 55 Palestyńczyków, w tym nieletni. Rany odniosło już ponad 2700 innych mieszkańców Strefy Gazy.

Działania Izraela w pełni usprawiedliwia administracja Donalda Trumpa. Rzecznik Białego Domu Raj Shah stwierdził, że „odpowiedzialność za te tragiczne ofiary spoczywa bezpośrednio na Hamasie” bowiem, według Shaha, to palestyński ruch „cynicznie prowokował odpowiedź” Izraela. Rzecznik Trumpa odciął się także od apeli władz Francji i Wielkiej Brytanii do izraelskiego rządu aby powściągnął działania swoich żołnierzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Działania Izraelczyków jak i stanowisko USA wywołały z kolei ostrą reakcję Turcji. Wicepremier a zarazem rzecznik tureckiego rządu Bekir Bozdag ogłosił już, że jego państwo odwołuje swojego ambasadora z Izraela. Sam turecki premier Binali Yildirim stwierdził zaś, że „Stany Zjednoczone zajęły niestety bez wyrzutów miejsce po stronie izraelskiego rządu w tej masakrze cywilów i stały się uczestnikami tego przestępstwa przeciwko ludzkości”. Działania Izraelczyków szef tureckiego rządu określił jako jako „obrzydliwą masakrę, którą potępiamy”. Podobną opinię wyraził na Twitterze Bozdag pisząc, że „administracja USA jest tak samo odpowiedzialna za tę masakrę jak rząd izraelski”.

Turcy domagają się zwołania nagłego posiedzenie Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC). Natomiast władze Kuwejtu chcą posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy.

aljazeera.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      jwu :

      @uvara Fakt.Za to o aresztowaniu Nawalnego w Moskwie ,było napisane wyraźnie. I w taki sposób ,by czytający zrozumiał ,że reżim skurwy..na z Kremla, ponownie podniósł rękę na jedynego Rosjanina kochającego wolność i demokrację.Nie pisząc o tym ,że Nawalny po 48 godzinach jest już na wolności ,a nasz Piskorski siedzi w pierdlu, ponad dwa lata (bez wyroku).Tak to wygląda ,kto ma media w rękach ten rządzi lemingami.Których (o zgrozo) jest coraz więcej w naszym społeczeństwie.