Kraje Unii Europejskiej zgodziły się na przedłużenie o kolejny rok zakazu inwestycji na anektowanym przez Rosję Krymie. – podało w poniedziałek Radio Wolna Europa (RFE/RL).

Decyzja zapadła na poniedziałkowym spotkaniu ministrów rolnictwa w Luksemburgu. Wcześniej w tym miesiącu przedłużenie sankcji uzgodnili ambasadorowie UE.

Przedłużone sankcje, które przyjęto jeszcze w 2014 roku po aneksji Krymu przez Rosję, obejmują zakaz importu towarów pochodzących z Krymu, chyba że posiadają one ukraiński certyfikat, zakaz wpływania do krymskich portów statków pod banderą krajów UE bądź należących do któregoś z krajów UE oraz zakaz nabywania przez przedsiębiorstwa działające w UE nieruchomości i spółek na Krymie. Zabronione jest eksportowanie na Krym towarów i technologii związanych z transportem, telekomunikacją i sektorem energetycznym. Niedozwolona jest także obsługa ruchu turystycznego na Krym i do Sewastopolu.

Przedłużenie osobnych sankcji gospodarczych wymierzonych w rosyjski sektor bankowy i energetyczny zostanie omówione przez przywódców UE pod koniec czerwca w Brukseli. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wolna Europa, one także zostaną przedłużone – o pół roku.

Przypomnijmy, że w marcu br. Rada UE przedłużyła o pół roku indywidualne sankcje nałożone na rosyjskich obywateli oraz firmy i organizacje z Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Pokłonska zaprosiła Trumpa na Krym

Kresy.pl / RFE/RL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz