Najnowsze dane dotyczące chińskiego wywozu morskiego pokazują, że gospodarka Chińskiej Republiki Ludowej odbija się już od zapaści spowodowanej przez epidemię koronawirusa.

Epidemia koronawirusa SARS COVID-19 pod koniec stycznia przybrała w ChRL taki rozmiary, że władze zostały zmuszone do zatrzymania większość aktywności gospodarczej w prowincji Hubei, gdzie zaraza wybuchła i izolowania regionu. Także w innych regionach Chin zastosowano środki blokujące gospodarkę. Dopiero w marcu władze zaczęły znosić obostrzenia. Doprowadziło to do tak znacznego spowolnienia tak że gospodarce tej po raz pierwszy od ponad 40 lat grozi recesja. Jednak najnowsze dane dotyczące wywozu morskiego mogą świadczyć, że gospodarka ta wraca już do pełnej operatywności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według danych z kwietnia na temat wartości ładunków odprawionych w chińskich portach wysłano ich na łączną masę 1,19 mld ton. Oznacza to wzrost wywozu morskiego o 4,1 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca roku poprzedniego, jak podało Ministerstwo Transportu ChRL. Oznacza to odbicie po kiepskim dla transportu marcu kiedy to wywóz z portów był niższy o 2,4 proc. w stosunku rocznym.

Jeśli jednak podsumować cały okres pierwszych czerech miesięcy bieżącego roku to okaże się, że chińska gospodarka jeszcze nie nadrobiła strat spowodowanych przez koronawirusa. W okresie tym wysłano z chińskich portów o 2,3 proc. mniej towarów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – poinformowała w niedzielę agencja Xinhua.

Czytaj także: Merkel wzywa do uznania aspiracji Chin i współpracy z nimi

xinuanet.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz