Financial Times poinformował, że administracja Trumpa naciska na swoich sojuszników w Europie o nałożenie ostrzejszych sankcji na Rosję.

W artykule redakcyjnym Financial Times stwierdzono, że USA chce, aby Europejczycy podjęli skoordynowane działania przeciwko „państwowym i niepaństwowym podmiotom” które stoją za cyberprzestępczością, a także podjęli nowe antykorupcyjne działania na poziomie krajowym.

Aby osiągnąć ten cel delegacja Departamentu Stanu USA odbędzie w tym tygodniu spotkanie z europejskimi dyplomatami w Brukseli i Londynie. „FT” tłumaczy, że Amerykanie mają świadomość, że Rosja może wykorzystywać różnice między USA i UE na tle porozumienia nuklearnego z Iranem oraz nowych planów Waszyngtonu w sprawie ceł.

Musimy pracować z europejskimi partnerami, by robić więcej przeciwko szkodliwemu rosyjskiemu działaniu i powstrzymać Rosję przed wykorzystywaniem jakichkolwiek dostrzeganych prześwitów między Europą i USA – powiedział anonimowo jeden z amerykańskich urzędników.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Unia Europejska jest podzielona w sprawie perspektywy nałożenia ostrzejszych sankcji na Rosję – podkreśla „Financial Times”, wskazują, że kilka europejskich państw zdenerwowały działania USA przeciw rosyjskim oligarchom, z którymi prowadzą interesy.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: nałożymy kolejne sankcje na Rosję jak tylko na to zasłuży

Od początku prezydentury Trumpa, USA nałożyła sankcje na 205 podmiotów związanych z Rosją – podaje „FT”. Brytyjski dziennik podkreśla również, że w kwietniu w Waszyngtonie wycofano potencjalny nowy pakiet sankcji.

Europejscy dyplomaci twierdzą, że państwa UE mogą „nie nadążyć” za agresywnym podejściem USA w stosunku do Rosji. Jak poinformował „FT” europejski dyplomata, Europa jest za bardzo podzielona.

W środę w Brukseli David Tessler z Departamentu Stanu USA powiedział, że naciska na UE, aby ta podjęła restrykcyjne kroki wobec Rosji – czytamy w „FT”.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz