Financial Times poinformował, że administracja Trumpa naciska na swoich sojuszników w Europie o nałożenie ostrzejszych sankcji na Rosję.

W artykule redakcyjnym Financial Times stwierdzono, że USA chce, aby Europejczycy podjęli skoordynowane działania przeciwko „państwowym i niepaństwowym podmiotom” które stoją za cyberprzestępczością, a także podjęli nowe antykorupcyjne działania na poziomie krajowym.

Aby osiągnąć ten cel delegacja Departamentu Stanu USA odbędzie w tym tygodniu spotkanie z europejskimi dyplomatami w Brukseli i Londynie. „FT” tłumaczy, że Amerykanie mają świadomość, że Rosja może wykorzystywać różnice między USA i UE na tle porozumienia nuklearnego z Iranem oraz nowych planów Waszyngtonu w sprawie ceł.

Musimy pracować z europejskimi partnerami, by robić więcej przeciwko szkodliwemu rosyjskiemu działaniu i powstrzymać Rosję przed wykorzystywaniem jakichkolwiek dostrzeganych prześwitów między Europą i USA – powiedział anonimowo jeden z amerykańskich urzędników.

Unia Europejska jest podzielona w sprawie perspektywy nałożenia ostrzejszych sankcji na Rosję – podkreśla „Financial Times”, wskazują, że kilka europejskich państw zdenerwowały działania USA przeciw rosyjskim oligarchom, z którymi prowadzą interesy.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: nałożymy kolejne sankcje na Rosję jak tylko na to zasłuży

Od początku prezydentury Trumpa, USA nałożyła sankcje na 205 podmiotów związanych z Rosją – podaje „FT”. Brytyjski dziennik podkreśla również, że w kwietniu w Waszyngtonie wycofano potencjalny nowy pakiet sankcji.

Europejscy dyplomaci twierdzą, że państwa UE mogą „nie nadążyć” za agresywnym podejściem USA w stosunku do Rosji. Jak poinformował „FT” europejski dyplomata, Europa jest za bardzo podzielona.

W środę w Brukseli David Tessler z Departamentu Stanu USA powiedział, że naciska na UE, aby ta podjęła restrykcyjne kroki wobec Rosji – czytamy w „FT”.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz