Z logo Polskiej Agencji Prasowej zniknęła flaga Ukrainy. Eksponowano ją tam przez kilkanaście miesięcy. Zdaniem części komentujących, może to mieć związek ze zbliżającymi się wyborami. W ostatnim czasie flagę Ukrainy usunięto także z Sejmu, zaś okna budynku NBP nie są już ozdobione barwami ukraińskiej flagi.

W poniedziałek w mediach społecznościowych pojawiły się materiały pokazujące, że z logo Polskiej Agencji Prasowej (PAP) zniknęła flaga Ukrainy. Część komentujących uważa, że ma to związek ze zbliżającymi się wyborami.

Zobacz: Mural z Igą Świątek – bez polskiego godła, lecz z ukraińską flagą

Ukraińska flaga była tam eksponowana kilkanaście miesięcy.

Część osób, które komentowały wpis na platformie x.com (dawniej Twitter) wyrażało opinię, że działanie to może mieć związek z rozpoczynającą się kampanią przed wyborami parlamentarnymi w październiku. Należy przypomnieć, że w ostatnim czasie flagę Ukrainy usunięto także z Sejmu, zaś okna budynku NBP nie są już ozdobione barwami ukraińskiej flagi.

Przypomnijmy, że Polska Agencja Prasowa w niedawnym artykule „Rzeź Woli – jedna z najbardziej krwawych zbrodni wojennych w Europie XX wieku”, ocenzurowała wspomnienia ocalałej z rzezi Woli, zamieniając słowa o Ukraińcach na „Niemcy” i „oprawcy”.

Portal fakehunter uruchomiony przez Polską Agencję Prasową na początku maja zarzucił redakcji Kresy.pl, że rozpowszechnia „Fake Newsy” na temat wizyty Zbigniewa Raua w Stanisławowie (Iwano-Frankiwsku). W swojej „analizie” fakehunter dopuścił się manipulacji i przekłamań stwierdzając, że czerwień i czerń to nie kolory Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. “De jure flaga ta nigdy nie została przypisana do OUN” – napisano, powołując się na “analizę” ukraińskiego historyka.

Przeczytaj: Ukraiński publicysta: głównymi sojusznikami Ukrainy w UE powinny być Niemcy i Francja, a nie Polska

Czytaj także: „Polska wybiera konflikt” – twierdzi ukraiński publicysta. Uważa, że Polska nie powinna domagać się ustępstw od Ukrainy

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply