Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oświadczyła w poniedziałek, że siłownie oraz  kluby fitness mogą zostać otwarte już za dwa tygodnie. Podkreśliła, że konsultacje z branżą fitness będą kontynuowane w tym tygodniu.

Wicepremier i szefowa resortu rozwoju powiedziała w poniedziałek na antenie „Radia Zet”, że już za dwa tygodnie otwarte mogą być siłownie oraz kluby fitness – informuje Polska Agencja prasowa (PAP). Podkreśliła, że w tym tygodniu kontynuowane będą rozmowy rządu z branżą fitness.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

930.62 PLN    (4.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wcześniej pisaliśmy o nieoficjalnych doniesieniach, sugerujących możliwość otwarcia siłowni i klubów fitness za dwa tygodnie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w połowie kwietnia o stopniowym luzowaniu obostrzeń. Proces został podzielony na cztery etapy.

W poniedziałek ruszył trzeci etap „odmrażania gospodarki”. Otwarte zostały m.in. restauracje i salony fryzjerskie. Wcześniejsze zapowiedzi sugerowały, że branża fitness wróci do pracy w czwartym etapie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wicepremier została zapytana na antenie „Radia Zet” o to, kiedy wznowi funkcjonowanie branża fitness. „Kolejne etapy ogłaszane są mniej więcej w odstępach dwutygodniowych, bo dwa tygodnie to jest czas, w którym wirus się rozwija, a my możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków” – odpowiedziała Jadwiga Emilewicz. „Być może będzie to już za dwa tygodnie” – dodała.

Podkreśliła, że rozmowy z branżą fitness będą kontynuowane w tym tygodniu.  „Wiemy, że odporność na koronawirusa mają większą ci, którzy są sprawni i zdrowi, więc możliwość uprawiania sportu, rekreacji jest także bardzo ważna” – przyznała. „Ja rozmawiałam z kilkoma sieciami ogólnopolskimi, chcemy też przygotować wytyczne” – powiedziała.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz podkreśliła jednak, że wszystkie działania będą uzależnione od wytycznych ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, na podstawie których premier Mateusz Morawiecki podejmuje decyzje.

Zobacz także: Koronawirus: Branża fitness tonie w długach

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz