Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła do 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie kompanijny moduł ogniowy RAK w ukompletowaniu: 8 egz. 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu kołowym oraz 4 egz. artyleryjskiego wozu dowodzenia – poinformowała HSW S.A. w czwartkowym komunikacie. Wojsko Polskie dysponuje już elementami dziesięciu modułów Raków.

Wojsko Polskie dysponuje już elementami dziesięciu modułów Raków. „Huta Stalowa Wola jest rzetelnym, godnym zaufania partnerem dla krajowych sił zbrojnych. Terminowa realizacja kontraktów jest dla nas priorytetem, o czym świadczy  kolejny kompanijny moduł ogniowy RAK wyprodukowany i przekazany do wojska zgodnie z umową – powiedział Bartłomiej Zając, Prezes HSW S.A.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Poprzedni – dziewiąty kompanijny moduł ogniowy RAK – został dostarczony w lipcu bieżącego roku do 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
źr. HSW

źr. HSW

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwotna umowa z kwietnia 2016 r. obejmowała dostawy ośmiu KMO obejmujących łącznie 64 środki ogniowe i 32 wozy dowodzenia na podwoziu kołowym KTO Rosomak. Umowa została zrealizowana zgodnie z harmonogramem w 2019 r. W międzyczasie IU MON zamówił dwa kolejne KMO oraz dwa moździerze RAK z przeznaczeniem dla CSAiU w Toruniu. W 2020 roku Huta Stalowa Wola zawarła kolejną, trzecią umowę na dostawę w latach 2022-2024 pięciu kompanijnych modułów ogniowych. Jednocześnie, realizowane są Umowy na dostawę artyleryjskich wozów amunicyjnych oraz artyleryjskich wozów remontu uzbrojenia, których dostawa ma zakończyć się w 2024 roku, wraz z ostatnią dostawą KMO. W sumie, w roku 2024 – Siły Zbrojne RP dysponować będą 15-ma KMO. Ostatnim elementem wyposażenia kompanijnych modułów ogniowych będzie Artyleryjski Wóz Rozpoznawczy, który zakończył badania kwalifikacyjne i został przekazany do CSAiU w Toruniu. Tym samym HSW jest gotowa do rozpoczęcia negocjacji na dostawy seryjne wozów rozpoznawczych,
a więc ostatniego składnika modułu.

10-ty KMO został zrealizowany zgodnie z terminem, na podstawie Umowy z 2019 r. na dostawę 2-ch KMO wraz z 2 moździerzami na rzecz CSAiU w Toruniu – podkreśla HSW S.A.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W maju Inspektorat Uzbrojenia zawarł kolejny kontrakt z Hutą Stalowa Wola S.A. Przedmiotem zamówienia jest m.in. dostawa 21 egz. artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA) oraz 7 egz. artyleryjskich wozów remontu uzbrojenia (AWRU) na potrzeby modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych Rak. Umowa przewiduje także dostarczenie zestawów grupowych, opracowanie dokumentacji interaktywnej na składniki KMO, w tym na 120 mm moździerz samobieżny, przeprowadzenie szkolenia instruktorów i personelu technicznego, w tym również szkolenie z naprawy średniej 120 mm moździerza samobieżnego.

Zobacz także: Huta Stalowa Wola zaprezentuje najnowszą gąsienicową wersję samobieżnego moździerza Rak [+FOTO]

hsw.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz