Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła do 12 Brygada Zmechanizowana w Szczecinie kompanijny moduł ogniowy RAK w ukompletowaniu: 8 egz. 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu kołowym oraz 4 egz. artyleryjskiego wozu dowodzenia.

Jak poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa, Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła do 12 Brygada Zmechanizowana w Szczecinie kompanijny moduł ogniowy RAK w ukompletowaniu: 8 egz. 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu kołowym oraz 4 egz. artyleryjskiego wozu dowodzenia.

Odebrany przez wojsko KMO to trzeci z kolei na wyposażeniu szczecińskiej brygady. Umowa na dostawy w latach 2020 – 2021 wybranych elementów składowych do dwóch modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych RAK zawarta została z Inspektoratem Uzbrojenia w 2019 r. W ramach jej realizacji do dnia 30.07.2021 r. HSW miała przekazać pierwszy kompanijny moduł ogniowy RAK.

„To już dziewiąty z kolei kompanijny moduł ogniowy RAK wyprodukowany w Hucie Stalowa Wola i dostarczony zgodnie z harmonogramem umowy” – przypomina Bartłomiej Zając, Prezes HSW S.A. „Jeszcze w tym roku dostarczymy dziesiąty KMO. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Huta Stalowa Wola zawarła kolejną umowę na dostawę w latach 2022-2024 następnych pięciu kompanijnych modułów ogniowych. W sumie Wojsko Polskie dysponować będzie 15 kompanijnymi modułami ogniowymi z HSW” – dodaje prezes Zając.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W maju Inspektorat Uzbrojenia zawarł kolejny kontrakt z Hutą Stalowa Wola S.A. Przedmiotem zamówienia jest m.in. dostawa 21 egz. artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA) oraz 7 egz. artyleryjskich wozów remontu uzbrojenia (AWRU) na potrzeby modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych Rak. Umowa przewiduje także dostarczenie zestawów grupowych, opracowanie dokumentacji interaktywnej na składniki KMO, w tym na 120 mm moździerz samobieżny, przeprowadzenie szkolenia instruktorów i personelu technicznego, w tym również szkolenie z naprawy średniej 120 mm moździerza samobieżnego.

Kresy.pl/Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz