Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Eliot Engel zapowiada, że Kongres USA nie poprze ewentualnej wojskowej interwencji w Wenezueli.

Eliot Engel, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej odniósł się do wcześniejszych wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa, który mówił, że interwencja militarna w Wenezueli „jest opcją”. Ostatnio mówił, że „rozważa wszystkie opcje w tej sprawie”, dodając, że blokowanie pomocy humanitarnej przez prezydenta Nicolasa Maduro to „straszny błąd”.

W środę Engel przed przesłuchaniem w Kongresie w sprawie sytuacji w Wenezueli powiedział:

Nie martwi mnie pobrzękiwanie szabelką przez prezydenta (…). Chcę jasno powiedzieć wobec wszystkich świadków: interwencja militarna USA nie jest opcją.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Maduro mówił z kolei, że „jeśli amerykańskie imperium odważy się tknąć choćby jeden liść palmowy na naszym terytorium, to zamieni się to w nowy Wietnam”.

Przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido nie wykluczał zaaprobowania amerykańskiej interwencji, by umożliwić pomoc humanitarną i odsunąć od władzy Nicolasa Maduro. – To bardzo kontrowersyjna kwestia, ale nasza suwerenność daje nam prerogatywy do tego, aby zrobić to, co jest konieczne – mówił wówczas Guaido.

Niedawno odnosząc się do tej kwestii podkreślał, że nie jest „marionetką” Amerykanów i nie chce ich zbrojnej interwencji w swoim kraju. W wywiadzie opublikowanym przez włoski katolicki dziennik „Avvenire” zapytany, czy popiera pomysł amerykańskiej interwencji w swoim kraju, odparł: „Oczywiście, że nie. Jeszcze tego by brakowało”.

RIRM / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz