Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Ołeksij Daniłow twierdził, że w procesie rozpadu ZSRR decydującą rolę odegrali Ukraińcy. Uważa też, że Ukraina wygra wojnę, przyczyniając się tym do rozpadu Federacji Rosyjskiej.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeksij Daniłow, oświadczył w czwartkowej wypowiedzi dla mediów, że Ukraina zwycięży w wojnie z Federacją Rosyjską, co jego zdaniem przyczyni się do jej rozpadu.

Mówiąc o tym, Daniłow powoływał się na historię najnowszą, którą, w jego opinii, Rosjanie kiepsko znają.

Mogę śmiało powiedzieć, że to Ukraińcy zniszczyli Związek Radziecki” – oświadczył Daniłow. Twierdził również, ze niewiele osób rozumie, jak to się stało i od czego się zaczęło. Według niego, w pierwszym w historii ZSRR strajku, do którego doszło 2 marca 1989 roku w Workucie, uczestniczyli w większości górnicy-Ukraińcy.

I kiedy zaczęli im grozić, następnego dnia 58 Ukraińców zjechało na dół i nie wyjechało, dopóki wszystkie ich żądania nie zostały spełnione. Od tego momentu rozpoczął się proces, letnie strajki górników i po bardzo krótkim czasie ZSRR, który był uważany za monstrum nie do obalenia, rozpadł się” – Daniłow. Według niego, tak samo będzie się działo w Rosji.

Zachód trzeba na to przygotowywać. Oni uważają, że Rosja musi pozostać w tych samych granicach. To wielka pomyłka” – powiedział. „My ją [Rosję – red.] z pewnością rozwalimy, ona będzie demontowana w takiej formie, w jakiej jest na dziś. Będzie trudno. Ale zwycięstwo będzie z nami”.

Przeczytaj: Daniłow pisze o „wielkiej wojnie”. „Nie chodzi tylko o Ukrainę”

Czytaj również: Daniłow: Rakiety o zasięgu co najmniej 800 km rozwiążą problemy energetyczne Ukrainy

Zobacz: Daniłow: Kiedy zabraknie Putina, Czeczenia odłączy się od Rosji [+VIDEO]

Unian / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply