„Jeśli świat nie wyciągnie właściwych wniosków, ukraińska wojna o niepodległość stanie się prologiem do wielkiej wojny” – uważa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow opublikował na łamach portalu Ukraińska Prawda felieton. Fragment tekstu zacytował w piątek na Twitterze. „Jeśli świat nie wyciągnie właściwych wniosków, ukraińska wojna o niepodległość stanie się prologiem do Wielkiej Wojny” – napisał Daniłow.

Zobacz także: Scholz: po wojnie współpraca z Rosją będzie ponownie możliwa

Jego zdaniem w „XX i XXI wieku Zachód, przekonany o ostatecznym zwycięstwie, pozwolił na reinkarnację autorytarnego reżimu” Władimira Putina, zbudowanego na gruzach ZSRR. Wyraził opinię, że w obecnej wojnie „nie chodzi tylko o Ukrainę”, a prezydent Rosji posiada „globalne, a nie regionalne ambicje”.

Stwierdził, że w przypadku Rosji chodzi o połączenie „nazizmu z komunobolszewizmem”. „Dziś, jeśli ktoś myśli, że chodzi tylko o Ukrainę, jest w błędzie” – dodał.

„Ukraińska wojna o niepodległość może być tylko prologiem do Wielkiej Wojny, jeśli ludzkość naprawdę niczego się nie nauczyła, a śmierć milionów poszła na marne” – napisał.

Zobacz także: Daniłow: otwarcie innych frontów przeciw Rosji, np. przez Polskę, pomogłoby Ukrainie

„Nigdy nie idź na kompromis z dyktatorem” – czytamy.

„W swoich wysiłkach, by zachować swoją nieograniczoną władzę, Putin i Rosja są gotowi wciągnąć świat w Wielką Wojnę” – uważa Daniłow. Jego zdaniem „katastrofa czeka tuż za drzwiami”.

Zobacz także: Miedwiediew: NATO wypowiedziało Rosji wojnę hybrydową

pravda.com.ua / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • r2d2
   r2d2 :

   czy Rosja to współcześni naziści czy faszyści?
   Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces „wiązki, rózgi liktorskie” i wł. fascio „wiązka, związek”) – skrajnie prawicowa doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny )

   Narodowy socjalizm, nazizm (skrót od niem. Nationalsozialismus), czasem określany również jako hitleryzm (od nazwiska Adolfa Hitlera)[1] – rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP)[2]. Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu[3]

   źródło: wiki.org