Mimo sprzeciwu części konserwatywnych posłów, brytyjski premier Boris Johnson doprowadził do wprowadzenia w Anglii przepustek covidowych.

Osoby dorosłe w Anglii muszą teraz pokazać tzw. paszport covidowy, aby wejść do klubów nocnych, na mecze sportowe oraz inne duże wydarzenia. Rząd Borisa Johnsona wprowadził wspomniane regulacje pomimo sprzeciwu prawie setki konserwatywnych parlamentarzystów – zwraca uwagę BBC w środę.

Nowe zasady, które obowiązują od środy, wymagają posiadania “certyfikatu covidowego” lub statusu ozdrowieńca od osób, które chcą przebywać w niektórych miejscach publicznych. Brytyjscy parlamentarzyści przegłosowali nowe zasady we wtorek.

Zobacz także: Krótsza ważność „paszportów covidowych”? KE chce dawki przypominającej

Aż 99 posłów Partii Konserwatywnej głosowało przeciw, jednak wsparcia rządowi udzielili parlamentarzyści Partii Pracy.

Izba Gmin poparła również, przy mniejszym sprzeciwie części konserwatystów, utrzymanie obowiązku noszenia maseczek w większości pomieszczeń w miejscach publicznych.

Informowaliśmy, że Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zwolniły 27 osób z powodu odmowy zaszczepienia się przeciw Covid-19. To pierwszy przypadek, gdy ktoś jest zwalniany ze służby za przeciwstawianie się nakazowi zaszczepienia się. Także koncern Google zwolni pracowników, którzy nie zaszczepią się przeciw Covid-19.

Podawaliśmy, że od piątku w Izraelu wstęp do galerii handlowych będą miały jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 oraz ozdrowieńcy, którzy uzyskali ten status w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Pojawią się także opaski, które będą umożliwiały swobodne poruszanie się po obiektach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również kolejne kraje europejskie wprowadzają daleko idące ograniczenia wobec mieszkańców, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko Covid-19. Niedawno zaostrzyły je Niemcy, gdzie rozważa się wprowadzenie obowiązku szczepienia. Obowiązek taki, dla osób w wieku powyżej 60 lat, wprowadziła już Grecja.

W ubiegły wtorek także minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 marca rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. Czasowo zostanie też przywrócona nauka zdalna. Zmniejszeniu ulegną też limity w poszczególnych obiektach. Nowe obostrzenia obowiązują od 15 grudnia br.

Zobacz także: Włochy wprowadzają „Super Green Pass”, nowy rodzaj „paszportu sanitarnego”

bbc.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply