Koncern Google zwolni pracowników, którzy nie zaszczepią się przeciw Covid-19 – wynika z informacji CNBC.

Wewnętrzne wytyczne firmy sugerują, że Google odbierze wynagrodzenie, a ostatecznie zwolni pracowników, którzy nie zaszczepią się przeciw Covid-19 – podał portal kanału CNBC we wtorek. Medium powołuje się na wewnętrzne komunikaty firmy.

Pracownicy Google dostali czas do 3 grudnia na zadeklarowanie zaszczepienia i przesłanie dokumentów je potwierdzających. Mogli też złożyć wniosek o zwolnienie z przyczyn medycznych lub religijnych.

Zobacz także: Krótsza ważność „paszportów covidowych”? KE chce dawki przypominającej

Kierownictwo Google zadeklarowało, że skontaktuje się z pracownikami, którzy nie przesłali dokumentów potwierdzających szczepienie. Pracownicy, którzy nie wykonają szczepień do 18 stycznia, zostaną umieszczeni na „płatnym urlopie administracyjnym” na okres 30 dni. Kolejne przewidziane kroki to „bezpłatny urlop” i wypowiedzenie.

Google w rozmowie z CNBC i agencją Reuters nie odniosło się do wewnętrznego dokumentu, który wyciekł. Firma zadeklarowała jednak, że zamierza zrobić wszystko, by egzekwować politykę szczepień.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informowaliśmy, że Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zwolniły 27 osób z powodu odmowy zaszczepienia się przeciw Covid-19. To pierwszy przypadek, gdy ktoś jest zwalniany ze służby za przeciwstawianie się nakazowi zaszczepienia się.

Podawaliśmy, że od piątku w Izraelu wstęp do galerii handlowych będą miały jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 oraz ozdrowieńcy, którzy uzyskali ten status w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Pojawią się także opaski, które będą umożliwiały swobodne poruszanie się po obiektach.

Również kolejne kraje europejskie wprowadzają daleko idące ograniczenia wobec mieszkańców, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko Covid-19. Niedawno zaostrzyły je Niemcy, gdzie rozważa się wprowadzenie obowiązku szczepienia. Obowiązek taki, dla osób w wieku powyżej 60 lat, wprowadziła już Grecja.

W ubiegły wtorek także minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 marca rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. Czasowo zostanie też przywrócona nauka zdalna. Zmniejszeniu ulegną też limity w poszczególnych obiektach. Nowe obostrzenia obowiązują od 15 grudnia br.

Zobacz także: Włochy wprowadzają „Super Green Pass”, nowy rodzaj „paszportu sanitarnego”

cnbc.com / reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz