Zdaniem Mariusza Maxa Kolonko premier powinna wydać brytyjskim dziennikarzom zakaz wstępu na teren obozu za oszczerstwa jakich się dopuszczają.

Wczoraj z okazji 72, rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz BBC opublikowało artykuł na temat Holocaustu i tego obozu koncetracyjnego. Autor materiału, Allan Little zamieścił informację, iż za Holocaust odpowiedzialni byli nie tylko Niemcy, ale także m.in. Polacy. Stwierdził: Holocaust nie był jedynie niemieckim przedsięwzięciem. To wymagało aktywnej współpracy norweskich urzędników, francuskiej policji, polskich maszynistóworaz ukraińskich bojówek paramilitarnych.

Tekst został zmodyfikowany po interwencji polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii, a stacja usunęła wzmiankę o polskich kolejarzach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kolejny krok ku penalizacji sformułowania „polskie obozy śmierci”

Jednak już następnego dnia, serwis internetowy siostrzanej stacji BBC Newsround opublikował wpis, w którym użyto sformułowania o „nazistowskiej okupacji Niemiec”. Również i ten wpis został usunięty, tym razem po interwencji internautów.

Sprawę skomentował również na swoim profiluw serwisie Facebook Mariusz Max Kolonko, który stwierdził, że Beata Szydło powinna zakazać wstępu na teren obozu brytyjskim dziennikarzom:

kresy.pl / youtube.pl / wpolityce.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz