Na stronie sklepu „Amazon” możemy kupić ozdoby choinkowe i otwieracze do butelek ozdobione… zdjęciami niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.

Do sprawy odniosło się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

– „Sprzedaż” ozdób choinkowych ze zdjęciami z Auschwitz nie wydaje się dobrym pomysłem. Oświęcim na otwieraczu do butelek jest wyrazem braku szacunku. Prosimy Amazon o usunięcie produktów z asortymentu – czytamy w komunikacie.

Mnóstwo oburzonych komentatorów poinformowało, że zgłosiło się prośbą do koncernu o usunięcie tego typu towarów. Kilka godzin po nagłośnieniu sprawy okazało się, że oprócz ozdób choinkowych i otwieraczy do butelek ze zdjęciami symbolu Holokaustu, na stronie sklepu Amazon można także znaleźć podkładki do myszy komputerowych opatrzonych podobnymi obrazkami.

Zaledwie tydzień temu hiszpańska marka Loewe przeprosiła i wycofała ze sprzedaży krój spodni i koszuli, które swoim wyglądałem przypominały strój więźniów obozów koncentracyjnych. Zestaw kosztował 950 dolarów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Wielki sklep internetowy sprzedaje polską flagę jako wycieraczkę. „Świetny pomysł na prezent”

Kresy.pl / twitter.com/AuschwitzMuseum

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz