Na stronie sklepu „Amazon” możemy kupić ozdoby choinkowe i otwieracze do butelek ozdobione… zdjęciami niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau.

Do sprawy odniosło się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

– „Sprzedaż” ozdób choinkowych ze zdjęciami z Auschwitz nie wydaje się dobrym pomysłem. Oświęcim na otwieraczu do butelek jest wyrazem braku szacunku. Prosimy Amazon o usunięcie produktów z asortymentu – czytamy w komunikacie.

Mnóstwo oburzonych komentatorów poinformowało, że zgłosiło się prośbą do koncernu o usunięcie tego typu towarów. Kilka godzin po nagłośnieniu sprawy okazało się, że oprócz ozdób choinkowych i otwieraczy do butelek ze zdjęciami symbolu Holokaustu, na stronie sklepu Amazon można także znaleźć podkładki do myszy komputerowych opatrzonych podobnymi obrazkami.

Zaledwie tydzień temu hiszpańska marka Loewe przeprosiła i wycofała ze sprzedaży krój spodni i koszuli, które swoim wyglądałem przypominały strój więźniów obozów koncentracyjnych. Zestaw kosztował 950 dolarów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Wielki sklep internetowy sprzedaje polską flagę jako wycieraczkę. „Świetny pomysł na prezent”

Kresy.pl / twitter.com/AuschwitzMuseum

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz