Polak, który pomógł obezwładnić terrorystę na Moście Londyńskim, wciąż przebywa w szpitalu – podał w niedzielę tabloid „The Sunday Mirror”.

Brytyjska gazeta dotarła do kolegi Łukasza z pracy. – Poproszono pracowników, aby nie mówić zbyt wiele na ten temat, ale według moich informacji Łukasz wciąż przebywa w szpitalu – powiedział mężczyzna. W sobotę „The Times” poinformowało, że podczas brawurowej próby zatrzymania nożownika, terrorysta ranił Polaka w rękę.

Według relacji brytyjskich mediów w akcji brało udział kilkoro osób, które przebywały w budynku Fishmongers’ Hall. Po ucieczce zamachowca na zewnątrz, jeden z pracowników wziął gaśnicę, natomiast Łukasz chwycił półtorametrowy kieł narwala służący jako dekoracja.

Incydent na moście wywołał panikę wśród przechodniów, którzy szukali schronienia w okolicznych budynkach. Przypomniało to sceny z czerwca 2017 roku, kiedy w tym samym miejscu terroryści zabili osiem osób.

W piątkowym ataku terrorystycznym zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Brytyjska policja poinformowała, że sprawcą ataku był 28-letni Usman Khan, pochodzący z pakistańskiego Kaszmiru który wcześniej siedział w więzieniu za przestępstwa związane z terroryzmem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Neil Basu, asystent komisarza Scotland Yardu, odpowiedzialny za działania antyterrorystyczne brytyjskiej policji poinformował, że Usman Khan był znany służbom. W 2010 roku został aresztowany w ramach dużej operacji antyterrorystycznej wraz z ośmioma innymi osobami. Utworzyli oni komórkę terrorystyczną, inspirując się Al-Ka’idą. Wszystkich oskarżono o spisek i planowanie podłożenia bomby w londyńskiej giełdzie, a także plany utworzenia obozu szkoleniowego dla terrorystów. Miał on powstań w kontrolowanej przez Pakistan części Kaszmiru, na terenie należącym do rodziny Khana. On sam został w 2012 roku skazany i trafił do więzienia. Zwolniono go warunkowo w grudniu 2018 roku, nakazują mu noszenie elektronicznej bransolety, mającej umożliwić śledzenie jego działań. Mieszkał w hrabstwie Staffordshire w środkowej Anglii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polak uzbrojony w kieł narwala pomógł zatrzymać terrorystę na Moście Londyńskim

mirror.co.uk / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz