Banderowska flaga w obecności polskiego ministra. Niedzielski odwiedził szpital we Lwowie [+FOTO]

Minister zdrowia Adam Niedzielski w towarzystwie ukraińskich ministrów odwiedził szpital we Lwowie. Zrobiono mu zdjęcie w sali, w której wisiała banderowska flaga. Fotografię zamieścił mer Lwowa, Andrij Sadowy, znany z gloryfikowania OUN-UPA i Stepana Bandery.

W piątek wizytę we Lwowie złożył minister zdrowia Adam Niedzielski. W towarzystwie ukraińskiego ministra zdrowia Wiktora Laszki i minister ds. weteranów, Julii Łaputiny odwiedził Lwowski Szpital Obwodowy dla weteranów wojennych i osób represjonowanych. Towarzyszył im mer Lwowa, Andrij Sadowy.

Według relacji strony polskiej, Niedzielski rozmawiał z lekarzami i rannymi w wyniku działań wojennych o bieżących potrzebach w leczeniu pacjentów.

Swoją krótką relację z wizyty w szpitalu zamieścił na Facebooku Sadowy. „Wysokiej jakości protetyka, pełna rehabilitacja oraz komfortowy pobyt w placówce medycznej w okresie rekonwalescencji to priorytet każdego z ministrów. To bardzo ważny priorytet. Dziękujemy naszym polskim kolegom za wsparcie!” – napisał mer Lwowa.

Dodatkowo, Sadowy dołączył do swojego wpisu kilka fotografii, na których m.in. wita się z polskim ministrem. Uwagę zwraca jednak inne zdjęcie. Przedstawia ono jedną z sal szpitalnych, gdzie mer Lwowa mówi do stojących przed nim ludzi, w tym do Niedzielskiego i ukraińskich ministrów. W tle, na ścianie, widać zawieszone dwie flagi – z prawej flagę państwową Ukrainy, a z lewej – czerwono-czarną, banderowską flagę.

Przeczytaj: Olsztyn: proporczyki w barwach OUN-UPA z neobanderowskim hasłem na ukraińskim Dniu Niepodległości

Dodajmy, że Andrij Sadowy jest od lat znany z bardzo pozytywnego stosunku do banderyzmu i z propagowania kultu OUN-UPA i Stepana Bandery. Jako mer Lwowa bierze udział w uroczystościach, na którym oddawany jest hołd Banderze i OUN-UPA. Również na innych, oficjalnych wydarzeniach z jego udziałem często widoczna jest banderowska symbolika.

Zobacz: We Lwowie hucznie obchodzono banderowskie święto [+FOTO/+VIDEO]

Przeczytaj: Mer Lwowa: Przypomnijmy Polakom o niemieckim Wrocławiu i ukraińskich ziemiach w Polsce

To niepierwszy tego rodzaju incydent z udziałem polskiego ministra. Jak informował nasz portal, 21 grudnia 2021 roku na Ukrainę przybył polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. 22 grudnia rzecznik polskiego MSZ, Łukasz Jasina, zamieścił zdjęcie ministra Rau oraz polskiego ambasadora na Ukrainie, Bartosza Cichockiego, spacerujących ulicami Stanisławowa przed rozpoczęcie konferencji w miejscowym hotelu. Uwagę zwraca banderowska, czerwono-czarna flaga, powiewająca na maszcie przed hotelem, w samym centrum zdjęcia. Z uwagi na kolorystykę, inaczej niż ukraińska flaga państwowa, flaga OUN-UPA wyraźnie odcina się na tle hotelu i zwraca uwagę.

Przeczytaj więcej: Burza w sieci po „powitaniu” szefa MSZ RP banderowską flagą w Stanisławowie

Czytaj także: Według PAP flaga OUN-UPA nie jest flagą OUN-UPA

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Roman1
  Roman1 :

  Flaga bandycka, ale i minister byle jaki. Gdyby miał honor, nie pracowałby na stanowisku wymagającym kwalifikacji, których nie ma. To po prostu współczesny polityk, nic gorszego nie można napisać.

  • franciszekk
   franciszekk :

   Twój cytat ” To po prostu współczesny polityk, nic gorszego nie można napisać”!
   Ja wyraziłbym to bardziej czytelnie, czyli jaśniej – PiS-owski polityk niesuwerennego tworu społeczno-politycznego jakim jest Nadwiślański Land PO-Land!