Burza w sieci po “powitaniu” szefa MSZ RP banderowską flagą w Stanisławowie

Zdjęcie z wizyty w Stanisławowie (ukr. Iwano-Frankiwsku) wrzucone na Twittera przez rzecznika MSZ wywołało ożywione komentarze.

Tweety rzecznika MSZ Łukasza Jasiny zazwyczaj gromadzą kilka-kilkanaście komentarzy. Środowy tweet ze zdjęciem wykonanym podczas wizyty ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua w Stanisławowie spotkał się ze znacznie żywszym odbiorem. Wśród reakcji internautów zdecydowanie dominowały głosy krytyczne.

Jak podawaliśmy, we wtorek na Ukrainę z dwudniową wizytą przybył polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. W środę rano rzecznik polskiego MSZ, Łukasz Jasina, zamieścił na Twitterze zdjęcie ministra Raua oraz polskiego ambasadora na Ukrainie, Bartosza Cichockiego, spacerujących ulicami Stanisławowa przed rozpoczęciem konferencji w miejscowym hotelu “Nadija”.

„Minister Zbigniew Rau i ambasador Bartosz Cichocki spacerują ulicami Iwano-Frankiwska. Za chwilę w hotelu „Nadiya” rozpocznie się konferencja ambasadorów Ukrainy z udziałem szefa polskiego MSZ” – napisał Jasina.

Internauci dostrzegli jednak na zdjęciu banderowską, czerwono-czarną flagę, powiewającą na maszcie przed hotelem. Właśnie wokół tej flagi skoncentrowała się uwaga komentujących twitt rzecznika MSZ.

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak poprosił o skasowanie wpisu, ponieważ “wygląda to jakby MSZ aprobował banderowską flagę”. Łukasz Jasina odmówił sugerując jednocześnie, że banderowska flaga jest elementem polityki Ukrainy, z którym Polska się nie zgadza.

Zdaniem redaktora Marcina Skalskiego publikacja zdjęcia świadczy o czymś przeciwnym – że pracownicy MSZ “nie mają problemu z banderowskimi flagami”. Skalski domagał się także wyjaśnień, dlaczego nie dało się wcześniej kanałami dyplomatycznymi poinformować strony ukraińskiej, że “przedstawiciel RP nie wystąpi pod banderowską flagą”.

“Idealny obraz polityki wschodniej kolejnych rządów” – komentował jeden z internautów.

Część komentujących zarzucała też Łukaszowi Jasinie, że użył formy “Iwano-Frankiwsk” zamiast “Stanisławów”.

PRZECZYTAJ: Szef MSZ: będziemy wspierać Ukraińców w taki sposób, o jaki poproszą

CZYTAJ TAKŻE: Polscy dyplomaci ze Lwowa złożyli wieńce przy grobach członków OUN-UPA [+FOTO/+VIDEO]

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz Kresowian, a także potomek polskich Ormian z okolic Stanisławowa zwrócił uwagę, że hotel “Nadiya” został zbudowany na zrównanym z ziemią cmentarzu ormiańskim. “Miłej chwil na kościach moich przodków” – napisał duchowny pod adresem delegacji MSZ oraz ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczyci.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna kompromitacja dyplomatów RP ze Lwowa? Biało-czerwona wiązanka na grobie szefa OUN [+FOTO/+VIDEO]\

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply