Większość osób należy jednak odesłać - oświadczyła posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, odnosząc się do migrantów, którzy przybywają do Europy.

W poniedziałek Anna Maria Żukowska była gościem Radia Wnet. Była pytana m.in. o kwestię kryzysu migracyjnego w Europie. "Jeżeli ktoś rzeczywiście kwalifikuje się do bycia uchodźcą, bo jest z kraju, gdzie jest prześladowany polityczne, gdzie jest wojna (...), to powinno mu się udzielić prawa do azylu. Ale większość osób należy jednak odesłać, bo tak z analizy wniosków wynika, że jednak nie kwalifikują się do bycia uchodźcą, są po prostu migrantami" - powiedziała.

"Drugi aspekt to należy powstrzymywać kolejne fale tych, którzy będą chcieli się przemiesić [do Europy - red.] za pośrednictwem mafii. Nie oszukujmy się, to jest zorganizowany proceder" - oświadczyła, odnosząc się do kryzysu migracyjnego na włoskiej wyspie Lampedusa.

Władze w Kijowie okazują się kompletnie niewdzięczne. Uważają, że mogą Polskę traktować z góry, roszczeniowo – mówił pod ambasadą Ukrainy poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak. Konfederacja „wystawiła rachunek” Ukrainie na ponad 100 mld zł, zastrzegając, że są to dane „znacząco niedoszacowane i niepełne”.

We wtorek Konfederacja Wolność i Niepodległość zorganizowała konferencję prasową pod ambasadą Ukrainy w Warszawie, w trakcie której „wystawiła rachunek” państwu ukraińskiemu za pomoc, jakiej udzieliła mu Polska w związku z rosyjską agresją.

W związku z ostatnimi wydarzeniami wokół Górskiego Karabachu Unia Europejska wysyła na Kaukaz swojego specjalnego przedstawiciela do spraw Kaukazu Południowego. (more…)

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska nie przekazuje już na Ukrainę uzbrojenia i zaapelował, by Kijów „nie grał w nuty, które od razu podchwyciły ruskie trolle”. Jednak ukraiński deputowany Mykoła Kniażycki twierdzi, że Polska dalej przekazuje uzbrojenie.

W środę w rozmowie na antenie Polsat News premier Mateusz Morawiecki przyznał, że obecnie relacje polsko-ukraińskie „są w stanie co najmniej trudnym”. - Zdecydowanie z takimi wypowiedziami się nie zgadzamy- powiedział, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi ukraińskich dygnitarzy, z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na czele.

We wtorek na lotnisku w Warszawie wylądował transport z dwoma kolejnymi samolotami FA-50 dla Sił Powietrznych - poinformował szef MON.

Pierwsze południowokoreańskie maszyny FA-50 dotarły w lipcu. Do końca roku w posiadaniu Sił Powietrznych ma być 12 samolotów FA-50. "Kolejne FA/50 dotarły do Polski. Na lotnisku w Warszawie dziś rano wylądował transport z dwoma samolotami dla Sił Powietrznych. Do końca roku sfinalizujemy dostawę pierwszych dwunastu egzemplarzy" - przekazał we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak na platformie X.

Węgry nie są pewne, czy muszą zatwierdzić kandydaturę Szwecji do członkostwa w NATO, powiedział w niedzielę marszałek węgierskiego parlamentu potencjalnie sygnalizując dalsze opóźnienia w procesie. (more…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%