Arabia Saudyjska planuje zasadzić 10 mld drzew w przeciągu najbliższych dekad. To przewidywany element szerszego planu dotyczącego zmniejszenia emisji CO2 oraz zanieczyszczenia gleby, który został przedstawiony przez saudyjskiego następcę tronu Mohammada ibn Salmana.

Faktyczny przywódca największego na świecie eksportera ropy oświadczył, że Arabia Saudyjska dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla poprzez wytwarzanie 50 proc. energii w kraju ze źródeł odnawialnych. Plan ma zostać zrealizowany do 2030 roku – podała agencja „Reuters” w niedzielę. Rijad miałby również współpracować z innymi państwami arabskimi w ramach Planu Zielonego Bliskiego Wschodu, który przewidywałby sadzenie dodatkowych 40 miliardów drzew, co według księcia byłoby największym na świecie programem ponownego zalesiania.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Agencja zwraca uwagę, że władca nie przedstawił szczegółów opisywanego planu, a Arabia Saudyjska dysponuje ograniczonymi zasobami wody.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Arabia Saudyjska radykalnie podwyższa podatek VAT

„Królestwo, region i cały świat muszą robić więcej i działać szybciej w walce ze zmianą klimatu” – podkreślił książę Mohammad ibn Salman.

Arabia Saudyjska to największy eksporter ropy naftowej na świecie. „Reuters” pisze, że Plan Zielonego Bliskiego Wschodu to element szerszego programu księcia ibn Salmana, który zakłada zmniejszenie uzależnienia gospodarki kraju od ropy oraz poprawę jakości życia jego mieszkańców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Arabia Saudyjska będzie kontynuowała operacje wojskowe w Jemenie

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz