15-letni Palestyńczyk został zabity w środę przez izraelskie wojsko podczas starć na południu Zachodniego Brzegu Jordanu – poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w środę 15 – letni Palestyńczyk został zabity przez izraelskie wojsko – podaje „Haaretz”. Do zdarzenia doszło w obozie dla uchodźców Al Fuwar w pobliżu Hebronu (Zachodni Brzeg Jordanu).

Izraelscy żołnierze mieli wejść do obozu dla uchodźców w celu dokonania aresztowań. Doszło do starć pomiędzy żołnierzami a młodymi mieszkańcami placówki. Palestyński resort zdrowia podał, że 15-letni Zaid Qaisia został postrzelony w głowę, następnie zmarł na skutek obrażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Resort podał, że ranni są także dwaj inni Palestyńczycy.

W środę rano tysiące ludzi wzięło udział w procesji pogrzebowej Qaisy w Al Fuwar.

Izraelskie wojsko podało, że do rozruchów doszło podczas interwencji w obozie dla uchodźców. Zaznaczono, że wojskowi  chcieli zatrzymać podejrzanych o działalność terrorystyczną. Podkreślono także, że w okolicy słychać było strzały.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal podaje, że podczas starć, do których doszło dzień wcześniej, rannych zostało 6 Palestyńczyków. Starcia między izraelskimi żołnierzami a mieszkańcami wioski Ya’bad wybuchły po tym, jak w okolicy miejscowości zabity został izraelski żołnierz. Wojsko miało wejść na teren wioski we wtorek rano, w celu aresztowania podejrzanych o działalność terrorystyczną. Jeden z żołnierzy zmarł na skutek trafienia kamieniem w głowę.

Zdaniem naocznych świadków, po tym incydencie izraelscy żołnierze dokonali aresztowania całej palestyńskiej rodziny (11 osób).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę rano do Izraela przybył sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Będzie prowadził rozmowy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu oraz jego dotychczasowym rywalem wyborczym Benim Gancem. W czwartek ma nastąpić inauguracja działania koalicyjnego rządu, który powstał na skutek dojścia obydwu polityków do porozumienia.

Pompeo ma omawiać z politykami realizację przedstawionego przez prezydenta USA Donalda Trumpa w styczniu planu przewidującego m.in. aneksję przez Izrael Doliny Jordanu i osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Ponadto, rozmowy będą także dotyczyły relacji z Iranem oraz pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Młody Palestyńczyk zabity przez izraelskie wojsko

haaretz.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz