Chcemy, żeby rozwój Przemyśla był podporządkowany młodym ludziom, żeby wiedzieli, że jest to ich miasto i by chcieli tu mieszkać, zakładać rodziny i rozwijać się. Młodych ludzi trzeba zatrzymać w Przemyślu – mówi portalowi Kresy.pl Wojciech Bakun, poseł Kukiz’15 i kandydat na prezydenta Przemyśla.

Wojciech Bakun, poseł Kukiz’15 i i kandydat na prezydenta Przemyśla pytany o to, jaki jest jego pomysł na Przemyśl odpowiada, że myślą przewodnią jest: „powstrzymać degradację miasta”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

– Chodzi głównie o zatrzymanie w Przemyślu ludzi młodych, żeby mieli pracę i ofertę kulturalno-rozrywkową. Chcemy, żeby rozwój miasta był podporządkowany młodym ludziom, żeby wiedzieli, że jest to ich miasto i żeby chcieli tu mieszkać, zakładać rodziny i rozwijać się – wyjaśnia Bakun w rozmowie z portalem Kresy.pl.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kandydat Kukiz’15 zaznacza, że oferta dla miasta dotyczy szeregu obszarów, w tym gospodarki, którą uważa za główny obszar działań na rzecz zatrzymania młodych w mieście.

– Ludzie młodzi w skrócie potrzebują dwóch rzeczy: dobrej pracy za godziwe pieniądze i rozrywki. Obu tych rzeczy w mieście brakuje – strefa ekonomiczna się nie rozwija, są wysokie podatki lokalne. Chcemy poprawić klimat dla inwestorów spoza miasta i podejście do przedsiębiorców.

Zdaniem Bakuna, propozycje generalnie koncentrują się na trzech filarach. Są to: rozwój przemysłu logistyczno-transportowego, rozwój turystyki i rozwój IT. – Na tych branżach chcemy się skoncentrować. Logistyka i transport są oczywiste z uwagi na położenie miasta – bliskość autostrady i granicy polsko-ukraińskiej. Jesteśmy naturalnym ośrodkiem dla centrów logistycznych.

PRZECZYTAJ: Jakub Kalus: nie wolno oddać nikomu monopolu na regionalizm

Odnośnie turystyki, Bakun zaznacza, że Przemyśl posiada statystycznie największy wskaźników zabytków na głowę mieszkańca, a „sprawa jest oczywista”. Chce też postawić na sektor IT i to, że takie ośrodki bez problemu mogą funkcjonować w takim mieście jak Przemyśl. Podobnie jest z e-handlem, który naturalnie instaluje się w pobliżu centrów logistyczno-handlowych.

Bakun podkreśla też konieczność postawienia na współpracę ponadregionalną Przemyśla. – Jesteśmy za tym, żeby miasto umiało czerpać z tego, że jest głównym ośrodkiem w powiecie, żeby było lokomotywą dla całego powiatu – mówi polityk. Zaznacza, że ważne inwestycje, jak np. suchy port logistyczno-przeładunkowy w Żurawicy leży w powiecie, ale poza miastem – podobnie jest z atrakcjami turystycznymi, jak zamek Krasiczyn czy Twierdza Przemyśl. – Widzimy tu więc duże pole do współpracy na linii miast-powiat.

Odnośnie kultury, kandydat Kukiz’15 opowiada się za porządnym kalendarzem imprez miejskich, takich jak wielki i popularny festiwal rowerowy, czy festiwal „Galicja”. Z kolei oferta edukacyjna ma być dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy.

PRZECZYTAJ: Romuald Starosielec: Nie obronimy polskości na Kresach i na świecie bez polskich szkół

– Absolutnie wszystko to jest poświęcone ludziom młodym. Stawiamy na nich. Liczymy na to, że dzięki naszym działaniom, chciałyby one zakładać w Przemyślu rodziny – podsumowuje Bakun.

Ostatnio w Przemyślu głośno było też o „brudnych” elementach kampanii wyborczej, wymierzonej w kandydatów Kukiz’15. Bakun zaznacza, że to nie komitety PO czy SLD atakują K’15, ale komitet PiS.

Przeczytaj: Bakun (K’15) dla Kresów.pl: działania MON ws. Birczy i Grobu Nieznanego Żołnierza to skandal i hańba

– Komitet PiS czuje się najbardziej zagrożony z naszej strony, zapewne dlatego, że w pewnym stopniu pokrywamy się elektoratowo – wyjaśnia. Zaznacza, że nie będzie atakował osób z tego komitetu, choć ma żal do znanych mu osób z PiS, którzy nie reagują na to, co się dzieje i co robi szef sztabu tej partii w Przemyślu:

– On posuwa się do rzeczy obrzydliwych. Najpierw zaatakowano mnie i moją rodzinę, w tym dzieci – według mnie z pobudek wręcz rasistowskich, wypisując coś o moich rzekomych ukraińskich korzeniach. Muszę się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem, a przez ostatnie 3 lata pracy w Sejmie chyba udowodniłem, że mam zdrowe podejście do stosunków polsko-ukraińskich. Nie piętnuję Ukraińców, ale do wiadomych kwestii, jak uważam, prezentuję zdrowe podejście.

Przypomnijmy, że poseł Bakun był głównym promotorem ustawy Kukiz’15 o ustanowieniu 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na obywatelach polskich Kresów wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: To jeszcze nie koniec walki o ustawę piętnującą ludobójstwo UPA

Przeczytaj: Bakun (Kukiz 15) do PiS: ustawę o 11 lipca konsultujecie z oprawcami [+VIDEO]

Czytaj także: Bakun (Kukiz’15) pyta się dlaczego MSZ toleruje jako doradcę Żurawskiego vel Grajewskiego [+VIDEO]

Czytaj też: Bakun (K’15) dla Kresy.pl: Nie ma mowy o jakimkolwiek zmiękczeniu naszej polityki, banderyzm w Polsce nie będzie tolerowany

Ponadto, atakowany był też znany działacz patriotyczny z Przemyśla i kandydat do rady miasta z ramienia Kukiz’15 , Mirosław Majkowski. – Zarzucano mu rzekomą kryminalną przeszłość, jakieś naprawdę kuriozalne rzeczy – choć on przedstawił stosowne zaświadczenie. Do tego, te ataki prowadzone są z jakiś fejkowych kont, rozsiewających różne bzdury. Końcówka tej kampanii jest absolutnie brudna i obrzydliwa – mówi Bakun. Podkreśla, że Majkowski jest bardzo zasłużony za działalność patriotyczną, kresową i promującą historię, odznaczany m.in. przez IPN czy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – A tu jakiś, za przeproszeniem, „teczkowy miś”, który jest szefem kampanii PiS, z dokonaniami na praktycznie zerowym poziomie śmie atakować osoby zasłużone m.in. dla promocji miasta.

Przeczytaj: Majkowski do PiS: Dziś poświęcicie Birczę, jutro Przemyśl

Czytaj również: Faszyści z Przemyśla – ukraiński szowinista na łamach „Naszego Słowa” atakuje grupy patriotyczne

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz