Niemiecki Rheinmetall otworzył na Ukrainie zakład naprawczy i produkcyjny pojazdów opancerzonych

Na Ukrainie zaczął działać warsztat naprawczy i produkcyjny pojazdów opancerzonych, który powstał przy kooperacji Ukroboronprom i Rheinmetall.

W ramach partnerstwa ukraińskiego przemysłu obronnego i niemieckiej firmy Rheinmetall oficjalnie we wtorek rozpoczął działalność pierwszy na Ukrainie warsztat, którego głównym celem nowego zakładu jest naprawa i produkcja niemieckiego sprzętu wojskowego. Ukraińskie Ministerstwo Przemysłu Strategicznego informuje, że zrealizowana inwestycja przyspieszy odbudowę wozów bojowych i ich powrót na linię frontu. Później umożliwi produkcję nowego sprzętu dla ukraińskiej armii.

„Dążymy do rozwijania naszych zdolności produkcyjnych wspólnie z naszymi sojusznikami i wierzymy, że ukraiński przemysł obronny jest częścią europejskiego przemysłu obronnego, który wzmacnia system zbiorowego bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Dlatego otwarcie wspólnego zakładu produkcyjnego z Rheinmetall to nie tylko krok w kierunku Zwycięstwa Ukrainy, ale także ważny etap w budowie Arsenału wolnego świata” – powiedział Ołeksandr Kamyszyn, Minister Przemysłu Strategicznego Ukrainy.

W nowym zakładzie produkcyjnym pracują ukraińscy specjaliści z Ukroboronprom, a nadzór techniczny sprawują przedstawiciele niemieckiego Rheinmetall. “Jestem wdzięczny kierownictwu niemieckiego koncernu za owocną współpracę, która pozwoliła w krótkim czasie wyposażyć i otworzyć wspólny zakład produkcyjny” – powiedział dyrektor generalny Ukroboronprom Herman Smetanin.

Armin Papperger, dyrektor generalny Rheinmetall poinformowała, że dla firmy bardzo ważne jest zapewnienie skutecznego i niezawodnego wsparcia Ukrainie. W zakresie dostaw części zamiennych naszym najważniejszym priorytetem jest zapewnienie maksymalnej dostępności i szybkiego uzupełniania zapasów. Dyrektor oznajmiła, że aby osiągnąć zakładany cel, firma korzysta z istniejących kanałów oryginalnych producentów, następnie materiał jest przetwarzany samodzielnie, we współpracy z partnerami. Odbudowane są pierwotne łańcuchy dostaw i następuje integracja produkcji na Ukrainie.

Przypominamy, że o powstaniu zakładu produkcyjnego Rheinmetall na Ukrainie informowaliśmy w grudniu 2023 r.

mspu.gov.ua/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply