Dzisiejszej nocy zostały poderwane polskie i sojusznicze myśliwce – poinformowało w nocy z wtorku na środę Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ma to związek z atakiem Rosji na Ukrainę.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w nocy z wtorku na środę o poderwaniu myśliwców. “Uwaga, w południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych statków powietrznych. Dzisiejszej nocy obserwujemy aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej wykonującej uderzenia z użyciem rakiet manewrujących i bezzałogowych statków powietrznych typu SHAHED na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy” – podano.

“Ostatnią tak wzmożoną aktywność rosyjskiego lotnictwa, podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 6 na 7 czerwca br. Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację” – czytamy.

W nocy z wtorku na środę na całej Ukrainie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Siły Powietrzne poinformowały o wystrzeleniu rzez Rosję rakiet. W Kijowie działała obrona powietrzna. “Obecnie w niektórych regionach alert przeciwlotniczy został odwołany” – podał w środę rano portal Ukraińska Prawda.

Agencja Ukrinform przekazała, że Rosjanie użyli do ataku pocisków Kh-101, Kh-555, Kh-55, rakiet balistycznych i dronów. Strona ukraińska przekazała, że wszystkie cele zostały zniszczone przez obronę powietrzną. Nie poinformowano o zabitych i rannych.

Czytaj: Rosja zaatakowała rakietami i dronami obiekty energetyczne na Ukrainie. Polskie myśliwce w powietrzu

Zobacz także: Sky News: ukraiński samolot bojowy po raz pierwszy zaatakował cel na terytorium Rosji

pravda.com.ua / ukrinform.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply