Mirosław Majkowski, znany przemyski działacz patriotyczny, mocno skomentował usunięcie Birczy przez władze z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Jak informowaliśmy, z nowej tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniającej żołnierzy polskich walczących z UPA, usunięto Birczę. Potwierdza to informacje, które podaliśmy wczoraj, że MON w efekcie nacisków rozważało takie działanie. Pytania w tej sprawie skierowane do ministerstwa obrony pozostają bez odpowiedzi. W piątek wieczorem tablice kresowe zostały odsłonięte przez szefa MON, Antoniego Macierewicza. Jak ustaliliśmy, już wówczas Birczy na nich nie było. Wcześniej szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz formułował insynuacje, że są one poświęcone „czekistom” walczącym z UPA. Później precyzował, że ma na myśli właśnie Birczę.

Sprawa została ujawniona dziś, w Święto Niepodległości.

– Oto co znaczy Święto Niepodległości dla PiS!!! – napisał na Facebooku Mirosław Majkowski, komentując tę sprawę na Facebooku.

– Poprawność polityczna, głupia, pozbawiona jakiegokolwiek racjonalnego wytłumaczenia , pozbawiona dbałości o interes narodowy. Zaprzaństwo, hańba, zdrada. Ciężko znaleźć słowa opisujące wasze zakłamane działania – pisze Majkowski. – Składacie kwiaty, ryjecie się byle tylko być zauważonym , byle zrobili wam zdjęcia, które wrzucacie na facebooka, aby pokazać swój ” patriotyzm”. Hańba! PO czy PiS…żadna różnica .

– Nie odpuścimy wam Birczy. Bastionu polskości – zapowiada Majkowski. – Dziś poświęcicie Birczę, jutro Przemyśl. Byle tylko udobruchać banderowskich skurw**li, którzy plują wam w twarz. Przeproście jeszcze i poproście, żeby pluli dalej. Brak mi słów. Brak, żeby określić wasze zachowanie.

 

W innym poście Majkowski zapowiedział:

-Ja wam tej Birczy nie podaruje. Bądzcie pewni…. Jeszcze o Birczy będzie mówić cala Polska. Zobaczycie.

Przeczytaj: Majkowski: Szeremeta i Wiatrowycz zablokowali poszukiwania szczątków Polaków na Ukrainie

Czytaj również: Majkowski: Szeremeta to szantażysta i banderowiec, który chce przelewać ukraiński nacjonalizm do Polski

MON ulega naciskom?

Przypomnijmy, że Kresy.pl w piątek poinformowały, że MON w efekcie nacisków rozważa usunięcie z nowych tablic, umieszczonych na Grobie Nieznanego Żołnierza, Birczy, bronionej przed UPA przez milicję i Wojsko Polskie. Według naszego źródła, zbliżonego do sprawy, na MON wywierane były naciski, by usunąć z jednej z tablic Birczę.

Przeczytaj: Bircza zniknie z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza? MON: „Na razie mają taką treść, jaką im nadano”

Jak informowaliśmy, nowe tablice zostały zamontowane w środę. Na zdjęciach widać, że u dołu widoczna była wówczas nazwa Bircza i daty 1945-1946.

Według uzyskanych informacji, powieszone tablice miały co prawda zostać odsłonięte w terminie, ale będą miały „charakter tymczasowy”. Później, w bliżej nieokreślonym czasie, treść napisów miałaby ulec zmianie. To znaczy – usunięto by z nich Birczę, wobec której ukraiński IPN formułował insynuacje, że są one poświęcone „czekistom” walczącym z UPA. Opublikowane dziś zdjęcia świadczą o tym, że w istocie tak się stało. Do zmiany doszło prawdopodobnie w czwartek lub piątek.

Biuro Prasowe MON poinformowało nas wczoraj, że „na razie tablice są w takiej formie, w jakiej zostały zrobione” i nie ma informacji ze strony kierownictwa resortu o tym, by podejmowane były zmiany co do ich treści.

– Jeśli coś będzie się zmieniało, to będziemy o tym informować. Na razie tablice zostały powieszone i mają taką treść, jaką im nadano. A co będzie z nimi dalej, to już na tym etapie spekulacje powiedziano nam w MON.

W piątek wysłaliśmy również do MON oficjalne zapytanie, czy resort rozważa usunięcie Birczy z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza, ale dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Analogiczne zapytanie wysłaliśmy również do kierownictwa MON i do rzecznika prasowej, ale nasze telefony i wiadomości pozostały bez odpowiedzi. Z nagrania z wczorajszego odsłonięcia tablic wynika, że już wówczas Birczy na nich nie było.

Przeczytaj: Eksperci o zarzutach Wjatrowycza ws. tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza: kłamliwa propaganda

Kresy.pl / facebook

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Temu choremu zaprzańcowi z min. nie w smak był już nawet sam fakt zdobycia Birczy przez sowietów. Dla swych ukrowskich bandziorów jest w stanie zrobić znacznie więcej. Mieszkańcy na pewno mu tego nie zapomną.

  Jednak była i jest mała zgraja ssynów, którzy gotowi byliby poświęcić nie tylko Przemyśl, ale chełmszczyznę i inne nasze ziemie, i dać je ukrom w imię miłości do nich, ot tak sobie, byleby ich czymś “udobruchać”. Do takich kanalii należy niejaki a. borowski, działacz “S”, tzw. bojownik i represjonowany. To wyjątkowo odrażające neobanderowskie ścierwo, udające oddanie Polsce, podczas gdy jego ojczyzną jest banderia. Bydlak bryluje we wszelakich mediach i kombinuje, jak by tu wojenkę z ruskimi zacząć. To jeden z głównych kandydatów do wyekspediowania go do Donbasu, by walczył u boku swych banderowskich rezunów.

 2. jaro7
  jaro7 :

  Brawo dla takich ludzi jak Majkowski(powinien startować na prezydenta Przemyśla).A działania PiS i Antoniego normalnych polaków nie powinny dziwić,od początku pisałem e ta niby “kłótnia” z upaina to TYLKO ustawka pod publiczkę.Tak jak i ich “patriotyzm”.Żadne odkrycie.

  • Laszka
   Laszka :

   @jaro7

   Całkowita zgoda, ale z drugiej strony takie działanie władz otworzy oczy wielu Polakom.

   Nie ma tego złego cobz na dobre nie wyszło. W tym przypadku zadziała to na 1000 %.

   My musimy wrócić do korzeni.

   I na marginesie, dzieki za powielanie na różnych stronach tego co znalazłam na niemieckiej stronie Deutschlandfunk o tym co berezowiec Niemcom powiedział. O tym na kogo Ukraina stawia.

   My w Polsce musimy sie jednoczyć. Olać Ukrainę, niech sie zakiszą we własnej nienawiści. Teraz jest za późno z jednej strony, a za wcześnie z drugiej, na to, żeby podejscie Ukraińców zmienić. Polska musi być silna, bo w przeciwnym razie bedzie tak jak teraz poszczeka Walszczykowski troche pod publiczkę, a wlayił (wszyscy wiemy gdzie) będzie nadal. My Polacy musimy zacząć współpracować najpierw ze sobą. Oczyścić Polskę. Dojść do władzy. jak to się stanie, to Ukraińcy sami przyjdą do nas z przeprosinami.

   Ja od niedawna odczarowuje nasze staropolskie, starosłowiańskie słowo na powidanie, pozdrowienie, które zostało przez bandytów przejęte.

   SŁAWA NAM!!!!

   • Gaetano
    Gaetano :

    @U.D Ukrów to należało zostawić dawno, już po 89 i 91 roku. NSZ wiedziało, co to jest. Nie ma czegoś takiego jak tzw. “ukraina”, który to twór jest zwykłym żartem historii.

    Zatem, żadnego jednania się z tymi, czy z tymi szczepami. Zostawić wszystkich tam na pastwę losu i całą tą stepową dzicz. Dążyć do likwidacji tej hydry lernejskiej, której nawet przy potencjalnym usunięciu bandersynów, w niespodziewanym momencie zawsze nowy łeb urośnie.

   • jaro7
    jaro7 :

    @U.D Dzieki.Nie ma sprawy,staram się o takich sprawach informować gdzie tylko można bo jak wiadomo media głównego ścieku udają że sprawy nie ma(TVPIS,TVN,POLSAT,TV republika,GW,GP,GPC).O zjednoczenie bedzie ciężko(masz przykład środowisk Kresowych,taka sił ludzi a głosują raz na PO raz na Pis pomimo ze ich non stop oszukują).Na Marszu Niepodległości widziałem(na zdjęciach) flagi ukraińskie,pomimo tak antypolskich wystąpień ukrów NIKOMU to nie przeszkadzał.Drą japę ciągle to samo “raz sierpem….” a co ma do tego czerwona …….Organizatorów Marszu już się zaprasza do TVPiS gdzie ich odpowiednio ustawiaja.Tylko Winnicki stanął na wysokosci zadania.SŁAWA POLSCE.Pozdrawiam

    • Gaetano
     Gaetano :

     @jaro7 Zgadza się, w tym marszu hasła antyukrowskie nie wybrzmiały wcale, na zdjęciach można było zauważyć szmaty ukrowskie. Co to znaczyć, do ciężkiej cholery, MN a tam tu i ówdzie ich szmaty. Tam muszą działać jakieś siły, które nie chcą dopuścić do przejścia marszu pod normalnymi hasłami.

    • Laszka
     Laszka :

     @jaro7

     Widziałam zdjęcie z marszu na Prawy.pl z flagami żółto/niebieskimi. To nie są flagi ukrainskie, to są flagi śląskie.

     Ukraińskie mają niebieski do góry, żółty na dole. (wyjaśnienie ładne niebieskie niebo i łany dojrzałych zbórz- widok z naszych Kresów)

     A co do reszty zgoda, dużo się chłopcy będą musieli jeszcze nauczyć,żeby wiedzieć kto ich w (…) ładuje.

     Polecam blog “Tajne archiwum watykańskie”

     Sława.

     To nasze polskie, lechickie pozdrowienie, skradzione nam przez bandytów.

     Odczarujmy je dla nas.

     Żadne siema, nara. Dla nas jest SŁAWA!!!!!!

     Pozdrawiam

 3. Laszka
  Laszka :

  Teraz tak się jakoś dzieje, że nawet jeśli jakieś działanie władz jest w zamierzeniu antypolskie, nastawione na włażenie głębiej w odbyt banderlandii, w ostateczności odwraca sie przeciwko władzom.

  Bo co my tu mamy. Usunięto napis z płyty ku czci obrońców Polski, Polaków, przed zwyrodnialcami z UPA. Mało tego, napis ten był usunięty tylko przez wpis debilnego Wiatrowycza.

  A rezultat? Ludzie, którzy rzuciliby okiem na napis, nie zapamietaliby tej jednej z wielu nazwy. Po tym usunieciu każdy do którego ta informacja trafi będzie wiedział o tym, co się wudarzyło w BIRCZY. . I jeszcze jedno, może nawet ważniejsze. Jak wszyscy wiemy, Polaków w Birczy broniło też MO. I teraz nawet najgłupszy “prawdzywy Polak” dla którego poza “wyklętymi” nie ma bohaterów, dowie sie, że jednak bohaterowie byli też gdzie indziej. I, że ludzi z czasów powojennych nie można tylko jedną krechą podzielić na dobry-zły Polak. To było bardziej skomplikowane.

  Moim zdaniem ta sprawa jak wiele innych ostatnio wyjdzie nam POLAKOM na dobre.

  Słowiaństwo sie budzi. Tej siły już nic i nikt nie zatrzyma.
  Takie postępowanie władz tylko nas wzmocni.

  Ludzie oglądajcie Ziębę, Dr. Czerniaka. jest wielu innych, którzy oddolnie już działają.

  Sława Słowianom POLACHOM.

  • jaro7
   jaro7 :

   @U.D Tylko że w MO w tamtych terenach służyli członkowie AK i BCh i mieszkańcy tych miejscowości.Nie mieli z komuną nic wspólnego.Była nawet oczywiscie na tych terenach współpraca z LWP.

   • Laszka
    Laszka :

    @jaro7

    ja to wiem, ale “chłopcy” narodowcy niekoniecznie. Jak sie szum w sprawie Birczy zrobi, to się dowiedzą. Będą chcieli wiedzieć, dlaczego PIS kazał tę nazwę wymazać. Potem może zaczną myśleć, i dojdą do wniosku,że ktoś ich okłamał. A jak to zrozumieją, to już wygrana Polski. PIS dzięko takiemu zachowaniu traci wyborców w swoim mateczniku. Ludzie po 8 latach rządów PO, nie pamiętali co PIS w 2005-2007 robił, nabrali się na ich hasła patriotyczne, mieli nadzieję, że w sprawie UPA się coś ruszy. Teraz zobaczyli jak jest naprawdę, jaki PIS jest. Jeszcze trochę tli się poparcie dzięki 500+, ale za chwilę przyjdą przymusowe szczepienia dla wszystkich. Polecam Niezależną Telewizję NTV. Na youtube. Jerzego Ziębę. Jest wiele inicjatyw w internecie. Ludzie zaczynają się mimo różnic jednoczyć. Na ulicy może tego jeszcze nie widać, ale wystarczy silny przywódca, który porwie za sobą ludzi. Powiem klasykiem “bedzie się działo”, w dobrym tego słowa znaczeniu, w dobrym dla nas, dla Polski.

    SŁAWA

    Pozdrawiam

    • jaro7
     jaro7 :

     @U.D Chłopcy Narodowcy to duże G wiedzą,a ich przywódcy zaczynaja być rozgrywani przez PiS i Prezydenta.Już ich włóczą do TVPiS.Oni zatrzymali się w rozwoju ,okrzyk “raz sierpem….”był dobry kilka lat temu ,teraz dla nas zagrożeniem jest banderowska upaina,oni tego nie widzą lub już sa pod wpływem PiS i siedzą cicho.Jeden Winnicki jest ok,ale on nie w smak jest takim Bosakom i jemu podobnymi.Zobaczysz Laszka ile osób przyjdzie demonstrować w sprawie Birczy-zaręczam że garstka.I nie będzie tam Narodowców ani MW.

 4. Laszka
  Laszka :

  Brawo panie Majkowski,

  a my RÓBMY SWOJE. Zacznijmy od “odbicia” samorządów w przyszłym roku.

  Każdy może zdecydować czy chce startować jako kandydat, i oczywiście każdy powinien wiedzieć na kogo zagłosować.

 5. franciszekk
  franciszekk :

  Ludzie cywilizacji turańskiej nie pojmują na czym polega KOMPROMIS!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, ze muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego siłę szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie zniszczą!
  naczelną zasadą postępowania wobec innych jest: podstęp, siła, chytra przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!
  Ich przedstawiciel ; historyczny oszust, krętacz, manipulator – Wiatrowycz to miniaturka Putina tej samej cywilizacji turańskiej!!!..

 6. SobiePan
  SobiePan :

  Dlaczego dopuściliśmy do takiej sytuacji Ludzi na tym portalu którzy ostrzegali bezlitośnie banowano to pośredni wina także redakcji Portalu.Wspomnę tylko jedną taką osobę HETMAŃSKI pozostałych nie chce mi się szukać to co wyprawia PiS to nasza Wina nie wierzę że jakiś urzędniczyna samowolnie zmienił te tablice.Oprzytomnijcie ludzie i zacznijcie działać w realu nie pisząc zjadliwe komentarze bo to nic absolutnie nie daje. ,,Ludzie cywilizacji turańskiej nie pojmują na czym polega KOMPROMIS!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, ze muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego siłę szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie zniszczą!
  naczelną zasadą postępowania wobec innych jest: podstęp, siła, chytra przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!”……………………

  • Laszka
   Laszka :

   @SobiePan

   oglądaj Niezależna telewizja. NTV. Blog Tajne archiwum watykańskie.

   W tej chwili najważniejsze, żeby sie zjednoczyć przeciwko zdrajcom. W innym przypadku, jeśli trzebabyło siłą coś zrobić, oni mają swoją ustawę 1066 i sojusznicze wojska w Polsce, no i niemało Ukraińców w Policji. To trzeba zrobić z głową, zeby niepotrzebnie polskiej krwi nie przelewać.

   Ludzie już sie pomału jednoczą, trzeba tylko wiedzieć gdzie sie udać.

   Sława Polsce i PoLachom.