Przedstawiciel władz Iranu skomentował niedawne ataki na dwa tankowce, do jakich doszło w Zatoce Omańskiej, odpowiadając na oskarżenia.

13 czerwca doszło do ataków na dwa wielkie tankowce w Zatoce Omańskiej u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oba statki zostały poważnie uszkodzone. Prezydent USA oskarżył Irańczyków o przeprowadzenie sabotażu. Oskarżenia takie wysunął również szef amerykańskiej dyplomacji. Teheran odpowiada na oskarżenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Doradca przewodniczącego irańskiego parlamentu do spraw międzynarodowych Hosejn Amir-Abdollahian napisał na Tweeterze, że sabotaż w Zatoce Omańskiej mogli być zaangażowani Izraelczycy.  „Służby bezpieczeństwa USA i Mosad głównymi podejrzanymi o [stwarzanie] niebezpieczeństwa dla eksportu ropy w Zatoce Perskiej/Morzu Omańskim. Głupota KSA [Arabii Saudyjskiej], UAE [Zjednoczonych Emiratów Arabskich], Bahrajnu, rozpalają płomień przemocy w regionie. Iran mocno broni narodowych interesów i stabilności regionalnej, rozczarowując wrogów regionalnego bezpieczeństwa i wycofujący się Biały Dom” – napisał w czwartek irański polityk.

W piątek prezydent Iranu Hasan Rowhani oskarżył USA o to, że ich działania zmierzają do podważenie stabilności Bliskiego Wschodu i całego świata.

Izrael pozostaje jednym z głównych przeciwników Iranu na Bliskim Wschodzie. Siły zbrojne tego państwa wielokrotnie dokonywały ataków na irańskich żołnierzy operujących w Syrii jako sprzymierzeńcy jej legalnych władz.

Czytaj także: Saudyjski minister spotkał się z Amerykanami w Syrii [+MAPA]

almasdarnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz