Irańczycy twierdzą, że w Zatoce Osmańskiej doszło do wybuchów na dwóch supertankowcach. Komunikaty mówią o „atakach”.

Informację o wybuchach podała w czwartek rano irańska telewizja PressTV za telewizją Al-Alam. Ta ostatnia powołuje się na swoje źródło w Omanie. To właśnie w Zatoce Omańskiej znajdowały się dwa wielkie tankowce na których doszło do wybuchów. Brytyjska administracja morska wezwała statki to zachowania szczególnej ostrożności na tym akwenie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja informacyjna Bloomberg cytuje komunikat 5 Floty Marynarki Wojennej USA, która także poinformowała o incydencie na dwóch tankowcach. Agencja pisze o „domniemanym ataku”.

Na informację natychmiast zareagowała londyńska giełda. Cena baryłki ropy Brent wzrosła w czwartek rano o 4,5% do wartości 61,67 dolarów o godzinie 8.55 czasu warszawskiego.

Przez Zatokę Omańską wiedzie jeden z kluczowych morskich szlaków handlowych łączący Zatokę Perską, nad którą położeni są czołowi producenci ropy naftowej, z Europą. Na szlaku tym doszło niedawno do niebezpiecznych incydentów. Dwa saudyjskie tankowce zostały w maju poważnie uszkodzone u wybrzeży miasta Al-Fudżajra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Saudyjskie władze twierdziły potem, że doszło do tego na skutek „ataku sabotażowego” zaplanowanego w Iranie.

presstv.com/express.co.uk/bloomberg.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz