Cały świat korzysta na tym, że Unia Europejska jest silna – oświadczył premier Kanady Justin Trudeau, który w czwartek wygłosił przemówienie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Przekonywał, że umowa handlowa CETA będzie służyć mieszkańcom UE i Kanady.

– Unia Europejska to naprawdę niezwykłe osiągnięcie, to wspaniały model pokojowego współistnienia– powiedział Trudeau. – Skuteczny głos UE na scenie międzynarodowej to nie tylko nasza preferencja, to konieczność– podkreślił.

– Odgrywacie bardzo istotną rolę w procesie stawiania czoła tym wyzwaniem, przed którymi stoi wspólnota międzynarodowa. Innymi słowy cały świat korzysta z tego, że Unia Europejska jest silna– oznajmił.

Czytaj również: Parlament Europejski zatwierdził umowę o wolnym handlu z Kanadą

Trudeau przemawiał w PE dzień po poparciu przez eurodeputowanych ratyfikacji budzącej kontrowersje umowy handlowej CETA między UE a Kanadą. Przekonywał, że porozumienie CETA ma zapewnić, by wolny handel, oparty na uczciwych zasadach, służył ludziom. – Musimy zapewnić, by CETA funkcjonowała dobrze. Wówczas będzie mogła stać się wzorem dla innych porozumień handlowych. W przeciwnym wypadku być może będzie jedną z ostatnich umów handlowych– mówił Trudeau.

Czytaj również: Trump spotkał się z premierem Kanady

kresy.pl/ pap0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz