Zmarła posłanka PiS Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę o godz. 11:00 w wieku 61 lat.

Informacje przekazała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Jolanta Szczypińska zmarła w szpitalu, do którego trafiła pod koniec listopada.

Posłanka kilkanaście lat temu zmagała się z rakiem szyjki macicy, ale udało się jej pokonać chorobę. Niedawno jej stan zdrowia uległ pogorszeniu, ale nie miało to związku z przebytą chorobą nowotworową. Według mediów, Szczypińska zmagała się z powikłaniami po zabiegu urologicznym. Jej stan był na tyle poważny, że konieczne było wdrożenie żywienia pozajelitowego.

 

Jolanta Szczypińska pochodziła ze ze Słupska, z zawodu była pielęgniarką. W okresie PRL działała w podziemiu, m.in. kolportując wydawnictwa drugiego obiegu. W latach 80. XX wieku zakładała „Solidarność” w Służbie Zdrowia w Słupsku. Od początku lat 90. XX wieku należała do Porozumienia Centrum, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego w województwie słupskim.

W 2004 roku objęła mandat posła na Sejm IV kadencji po tym, jak z polityki wycofał się Wiesław Walendziak. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskała mandat poselski. W 2011 roku, a później w 2015 roku uzyskała poselską reelekcję.Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

RIRM / dorzeczy.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply