Zmarła posłanka PiS Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę o godz. 11:00 w wieku 61 lat.

Informacje przekazała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Jolanta Szczypińska zmarła w szpitalu, do którego trafiła pod koniec listopada.

Posłanka kilkanaście lat temu zmagała się z rakiem szyjki macicy, ale udało się jej pokonać chorobę. Niedawno jej stan zdrowia uległ pogorszeniu, ale nie miało to związku z przebytą chorobą nowotworową. Według mediów, Szczypińska zmagała się z powikłaniami po zabiegu urologicznym. Jej stan był na tyle poważny, że konieczne było wdrożenie żywienia pozajelitowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Jolanta Szczypińska pochodziła ze ze Słupska, z zawodu była pielęgniarką. W okresie PRL działała w podziemiu, m.in. kolportując wydawnictwa drugiego obiegu. W latach 80. XX wieku zakładała „Solidarność” w Służbie Zdrowia w Słupsku. Od początku lat 90. XX wieku należała do Porozumienia Centrum, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego w województwie słupskim.

W 2004 roku objęła mandat posła na Sejm IV kadencji po tym, jak z polityki wycofał się Wiesław Walendziak. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskała mandat poselski. W 2011 roku, a później w 2015 roku uzyskała poselską reelekcję.Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

RIRM / dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz